جلسه هم اندیشی بررسی نخستین پارک تخصصی کودک و نوجوان در سمنان

  • ۱۰ آذر ۱۳۹۹
  • ۶۵۶ بازدید

 

در راستای اهداف شهر دوستدار کودک و پیرامون مسائل اجرایی احداث نخستین پارک تخصصی کودک و نوجوان جلسه هم اندیشی پارک تخصصی کودک و نوجوان در سمنان برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، اولین جلسه هم اندیشی بررسی پارک تخصصی کودک و نوجوان با حضور سیدمحمد ناظم رضوی شهردار سمنان، سرپرست معاونت شهرسازی ومعماری، رئیس سازمان سیما و منظر شهری، معاونت فنی و امور زیربنایی و سرپرست اداره دوستدار کودک برگزار شد.

شهردار سمنان با بیان اینکه یکی از مهمترین الزامات توسعه پایدار شهری بهبود کیفیت زندگی تمام گروه انسان هاست گفت: کودکان از اصلی ترین بخش های جامعه به حساب می آیند که تامین آینده روشن یک جامعه در گرو رشد و تربیت صحیح کودکان است.

سیدمحمد ناظم رضوی اظهار داشت: مشکلات ناشی از افزایش شهرنشینی وهمچنین دگرگونی فعالیت کودکان امروزه، موجب فاصله گرفتن این قشر جامعه از فضاهای بازی شهری شده است.

وی با اشاره به نقش فضاهای بازی کودکان در توسعه پایدار شهری و ایجاد شهر دوستدار کودک اظهار داشت: می توان، دسترسی مناسب به پارک، مناسب بودن کف سازی و مبلمان به کار رفته در پارک، نحوه نورپردازی و پرهیز از ایجاد فضاهای بی دفاع، توجه به زیباسازی محیط به عنوان پارامترهای مهم کالبدی و آموزندگی و سرزندگی پارک، تامین آرامش کودک، احترام به استقلال کودک و ایجاد فضاهایی مخصوص کودکان را به عنوان پارامترهای مهم معرفی کرد.

گفتنی است در این جلسه در خصوص احداث پارک تخصصی کودک و نوجوان در شهر سمنان بحث و تبادل نظر شد و مقرر شد طی جلسات آینده در خصوص مکان و زمان قطعی احداث آن تصمیم گیری شود.