جلسه هم اندیشی با نمایندگان شرکتهای خدماتی در استقبال از ماه مهمانی خدا

  • ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • ۶۹۲ بازدید

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان مطرح کرد؛

جلسه هم اندیشی با نمایندگان شرکتهای خدماتی در استقبال از ماه مهمانی خدا

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان ، از برگزاری جلسه هم اندیشی مدیرعامل سازمان پسماند با نمایندگان شرکتهای خدماتی در استقبال از ماه مهمانی خدا و اقدامات ویژه فصل تابستان خبرداد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان با نزدیک شدن به روزهای ماه مبارک رمضان و آغاز فصل گرما و تابستان از برگزاری جلسه هم اندیشی با نمایندگان شرکتهای خدماتی سه ناحیه خبر داد.

حمیدرضا پیوندی در تصریح خبر گفت: با توجه به آغاز فصل گرما و استفاده از میوه های آبدار نظیر هندوانه ، خربزه و طالبی شیرابه زباله به شدت افزایش میابد ضمن آنکه هوای گرم سبب ایجاد بوی بسیار نامتبوع از شیرابه و زباله ها و جذب حشرات موزی همچون پشه ،مگس و سوسک ها که عامل انتقال بیماریها هستند؛ می شود که به همین منظور طرح ویژه ایی را سازمان مدیریت پسماند برای ایام گرما در برنامه کاری و اجرائی خود قرارداده است.

وی در خصوص اقدامات ویژه در استقبال از ماه رمضان افزود: سطل شوری و گندزدایی بصورت مکانیزه با سه خودرو در سه ناحیه سازمان مدیریت پسماند انجام می شود ریل ها و کاورهای سطل زباله نیز روزانه با یک نیسان مجهز به واتر چت نیز روزانه توسط دو نیروی کارگر شستشو و ضدعفونی میشوند که این شستشو در سه ناحیه در یک ماهه آغاز سال به تعداد ۷۸۰۰ عدد می باشد. از دیگر اقدامات این سازمان می توان به تنظیف و ضدعفونی سرویس های بهداشتی، جمع آوری روزانه ۹ سرویس دپو پسماند بلاصاحب،شاخ و برگ و لاستیکاز سطح شهر ، واگذاری باکس های مکانیزه دراختیار مساجد و امکان مذهبی در صورت نیاز اشاره کرد.

پیوندی در ادامه بیان کرد: حجم زباله منجر به افزايش هزينه هاي جمع آوري، حمل و دفع نهايي آن مي شود. درصد بالاي رطوبت نيز باعث تخريب سريع ماشين آلات جمع آوري و حمل و افزايش توليد شيرابه در اماکن دفن و در نتيجه افزايش احتمال آلودگي خاک و منابع آب سطحي مي شود که کاهش حجم شیرابه زباله با رطوبت گیری صحیح پسماندها از منازل و قرار دادن بموقع و منظم زباله ها راس ساعت ۱۹:۳۰ الی ۲۰ شب می تواند از خسارت ۲۴۰ میلیون ریالی پیش گیری و به حفظ محیط زیست و بهداشت عمومی کمک کند.

این مقام مسئول در پایان عنوان کرد: با اشاره به اینکه این طرح ویژه که شبانه در سه ناحیه میانگین ۸۰ سطل بطور برنامه ریزی شده و منظم شستشو مکانیزه انجام می شود تا پایان فصل تابستان ادامه خواهد داشت. امید است با مشارکت و همیاری شهروندان در مدیریت پسماندهای خانگی با رعایت مواردی چون کاهش تولید زباله ، تفکیک زباله از مبداء و خروج به موقع زباله ها راس ساعت مقرر و رطوبت گیری پسماندها جهت پیشگیری از ایجاد قاتل خاموش شیرابه ها ؛یاریگر مدیریت شهری و پیام آوران پاکیزگی باشند.