جلسه هماهنگی و برنامه ریزی استقبال از فصل بهار و مسافران نوروزی در سازمان پسماند

  • ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
  • ۷۸۵ بازدید

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی اقدامات سازمان مدیریت پسماند ویژه استقبال از بهاربرگزار شد.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان، از برگزاری جلسه هماهنگی و برنامه ریزی اقدامات ویژه این سازمان در استقبال از فصل بهار و مسافران نوروزی خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از برگزاری جلسه هماهنگی و برنامه ریزی اقدامات ویژه این سازمان در استقبال از فصل بهار و مسافران نوروزی خبر داد.

حمیدرضا پیوندی در تشریح این خبر گفت: این جلسه با حضور نمایندگان شرکت در سه ناحیه و خدمات شهری سازمان و مسئول تاسیسات در سالن جلسات سازمان مدیریت پسماند با موضوع هماهنگی های لازم و برنامه ریزی امور جهت استقبال از فصل بهار و زائران امام هشتم و مسافران نوروزی برگزار شد.

وی در ادامه افزود: از برجسته ترین اهداف دورن و برون سازمانی در این ایام ، جلب رضایت مسافران و همشهریان از خدمات این سازمان در شهر سمنان می باشد. از دیگر اهداف سازمان مدیریت پسماند می توان از حفظ بهداشت عمومی، رعایت نظافت و پاکیزگی شهر، مدیریت پسماندهای شهری (شامل: پسماند تر، پسماند خشک و پسماند خطرناک) یاد کرد.

پیوندی با اشاره به افزایش حجم مسافران نوروزی در سال جدید با توجه به تعطیلات بیشتر نسبت به سال گذشته، بیان داشت: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و آغاز خانه تکانی های همشهریان نظارت و بازدید نمایندگان در سطح شهر بیشتر خواهد شد تا پسماندهای بلاصاحب و حجیم، نخاله و شاخ و برگها را در سطح شهر بصورت منظم جمع آوری شوند و از دپو شدن آنها جلوگیری گردد و سرویس های بهداشتی نیز بهسازی ، مجهزسازی و سپس تنظیف و پاکسازی آنها بصورت روزانه انجام شودو در پایان نیز به چیدمان اکیپ رفت وروب نیز پرداختند.

این مقام مسئول در طی این جلسه عنوان کرد: از دیگر اقدامات این سازمان در استقبال از فصل بهار می توان به رنگ آمیزی ۳۸۰ کاور مخازن پسماند تر ، تعویض ۱۵۰ عدد سطل زباله ، تعمیر و بازسازی ۱۵۸ عدد مخزن پسماند تر و رنگ آمیزی آنها، رنگ آمیزی ۱۳۰ مخزن پسماند خشک ، شستشوی مکانیزه سطل های زباله بصورت روزانه و استقرار یک نیروی ثابت جهت تنظیف و پاکسازی سرویس های بهداشتی در ایام نوروز ، جمع آوری دپو پسماندهای بلاصاحب ، نخاله ، شاخ و برگ و لاستیک از سطح شهر و برگزاری جشنواره ها از ۲۳ اسفند لغایت ۲۹ اسفند اشاره کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در پایان خاطر نشان کرد: مدیریت شهری وظیفه هر شهروند قانونمدار می باشد که امید است با همکاری و مشارکت شهروندان با توجه به مدیریت پسماندهای خانگی و شهری یاریگر ما در مدیریت شهری باشند و شهروندان سمنانی جهت مدیریت پسماندهای حجیم و بلا استفاده خود باهدف جلوگیری از رهاسازی آنها در معابر عمومی و دریافت باکس مکانیزه جهت جمع آوری نخاله های ساختمانی و عمرانی و پسماندهای بلاصاحب می توانند با شماره ۳۳۲۶۰۴۲ داخلی۸ ستاد ساماندهی پسماندهای شهری تماس حاصل نمایند تا شاهد شهری پاک در روزهای پایانی سال در استقبال از فصل بهار و نوروز باستانی باشیم.