جلسه بررسی نماهای ساختمانی برگزار شد.

  • ۱۲ دی ۱۳۹۸
  • ۶۴۸ بازدید

در راستای ارتقای کیفی سیما و منظر شهری:

جلسه بررسی نماهای ساختمانی برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان جلسه بررسی نماهای ساختمانی ارسالی به دبیرخانه کمیته ارتقای کیفی سیما و منظر با حضور اعضای جلسه در سالن شهید ترحمی شهرداری سمنان برگزار شد.

این روزها یکی از مهم‌ترین مسائلی که نظر شهروندان را به خود جلب کرده، فقدان هویت و نابسامانی در سیمای شهر است؛ سیمایی که بیشتر ناشی از تقلید کورکورانه از سبک‌های معماری است.

درواقع شاهد هستیم که نمای ساختمان‌های شهر هر روز آشفته‌تر شده و حتی منظر شهرها با هویت و ریشه‌های معماری ایران فاصله دارد. این در حالی است که در بسیاری از شهرهای بزرگ جهان، ضوابط و مقررات ویژه‌ای در ارتباط با سیما و کالبد شهر وجود دارد و گروهی از برجسته‌ترین افراد با تخصص‌‌های مرتبط هنر زیباسازی به کنترل و نظارت طرح‌های بزرگ و کوچک معماری و شهری در خصوص بررسی نمای بیرونی ساختمان‌ها می‌پردازند و نمای بیرونی ساختمان با هویت کشور آن‌ها سنخیت داشته و در اولویت است.

با توجه به تصویب ضوابط ارتقای کیفی سیما و منظر در کمیسیون ماده ۵ و لزوم بررسی نمای ساختمان ها در سطح شهر سمنان، جلسات بررسی نماها هر هفته (در صورت وجود پرونده) برگزار می گردد.

اعضا و نمایندگان منتخب دستگاه های مختلف (نمایندگان استانداری.نظام مهندسی.مشاور طرح تفصیلی. شهرداری و…) در این جلسه حضور دارند .