جشن نسیم مهر فرصتی برای حمایت از خانواده های زندانیان

  • ۲۴ خرداد ۱۳۹۹
  • ۱۳۷۹ بازدید

در فرهنگسرای امید خانواده رقم خورد؛

جشن نسیم مهر فرصتی برای حمایت از خانواده های زندانیان

یک روز شاد، و به یاد ماندنی برای خانواده های تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان در جشن نسیم مهر “روز ملی حمایت از خانواده های زندانیان” در راستای حمایت و تکریم خانواده های زندانیان در فرهنگسرای امید خانواده برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، در این جشن که با حضور فرماندار، شهردار، امام جمعه موقت شهر سمنان اعضای شورای شهر، مدیر کل زندان‌های استان سمنان، مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سمنان و مدیران شهری برگزار شد، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: این آیین در راستای حمایت و تکریم از خانواده های زندانیان و افزایش نشاط و شادابی ویژه خانواده ها در فرهنگسرای امید خانواده برپا شد.

عباس بابایی با اشاره به این که این جشن چهارشنبه بیست و یکم خرداد ماه به مناسبت روز ملی حمایت از خانواده های زندانیان در فرهنگسرای امید خانواده برگزار شد، اظهار داشت: خانواده زندانیان قربانیانی هستند که پس از به زندان افتادن سرپرست آنها، فرزندانشان از کمترین حمایت ها بهره مند می شوند و یکی از برنامه های ما در فرهنگسرای امید خانواده توجه به مسائل اجتماعی بوده که در این خصوص رسیدگی به خانواده زندانی باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی و بهبود وضعیت خانواده زندانیان خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این جشن را فرصتی برای حمایت از خانواده های دردمند زندانیان دانست و گفت : گرفتن دست نیازمندان و کمک و هم فکری در این زمینه وظیفه ی دینی و انسانی هر فردی است که خوشبختانه در استان سمنان مورد توجه مسئولین و خیرین بزرگوار قرار گرفته است.

شهردار سمنان در این آیین ضمن تقدیر و تشکر از سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان به جهت برگزاری این جشن، از دستور کار قرار گرفتن مباحث فرهنگی و فعالیت در حوزه اجتماعی نظیر حمایت از خانواده های زندانیان در شورای اسلامی شهر سمنان خبر داد و اظهار داشت: پانصد میلیون ریال به برنامه هایی با رویکرد اجتماعی اختصاص خواهد یافت.

سید محمد ناظم رضوی گفت: شهرداری، حوزه خدمات شهری و عمرانی جهت تعامل و کمک به این خانواده ها در موضوع انتفاع رسانی به این عزیزان در دستور کار قرار گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تحقق خواسته دیرینه مردم سمنان به جهت انتقال اداره زندان ها در آستانه محقق شدن است ،تصریح کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر آمادگی خود را به جهت انتقال اداره زندان ها اعلام می کند تا اتفاقات خوبی در میدان سعدی رقم بخورد و آن فضا آزاد شود.

ناظم رضوی در پایان گفت: ان شاءالله در جهت مطالبه مردم شهر سمنان شهرداری آمادگی دارد در چهارچوب یک توافق قانونی، مکان اداره زندان ها در میدان سعدی به یک پاتوق فرهنگی و گردشگری تبدیل شود و از عواید آن در جهت رسیدگی به امرار و معاش زندانیان و خانواده های محترم آنان مصروف شود.

برنامه هایی نظیر اجرای گروه سرود و گروه نمایشی لبخند ، بازی و ورزش شامل فوتبال روی میز و اهداء جوایز به فرزندان ممتاز در این آیین اجرا شد.