جشن میلاد اسوه صبر و ایمان حضرت زینب(س) در سمنان برگزار می شود

  • ۹ دی ۱۳۹۸
  • ۹۹۹ بازدید

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان؛

جشن میلاد اسوه صبر و ایمان حضرت زینب(س) در سمنان برگزار می شود.

جشن میلاد اسوه صبر و ایمان حضرت زینب(س) به مناسبت خجسته سالروز میلاد باسعادت عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) و روز پرستار در سمنان برگزار می شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از برگزاری آیین میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار ویژه بانوان خبر داد.

عباس بابایی در ادامه با بیان اینکه این آیین سه شنبه دهم دی ماه ساعت ۸/۳۰ صبح در شهرک امیر المونین(ع) صنعتی ساز مدیران، مسجد علی ابن ابی طالب برگزار می شود، اظهار داشت: برنامه های متنوع فرهنگی همراه با اجرای مسابقه و اهداء جوایز از جمله برنامه های تدارک دیده شده در این آیین می باشد.

وی بیان کرد: حضرت زینب (س) اسوه صبر و استقامت در برابر ناملایمات زندگی و الگویی از تعالی معنوی و کمالات نفسانی در جنبه های علمی، اخلاقی، تربیتی بودند که نتیجه ی آن در علم و تقوی و معاشرت و بردباری و صبر و حماسه و محبت و عشق و دلدادگی و احساس مسئولیت بروز کرده بود لذا زنان جامعه اسلامی می توانند از این بانوی بزرگوار و الگو قرار دادن ایشان در تمام عرصه‌ها گام نهاده و نقش خود را به عنوان یک مسئول در نظام الهی و انقلابی ایفا کنند.

بابایی هدف از برگزاری این جشن را، ایجاد برنامه ای شاد و مفرح در سالروز تولد بانوی قهرمان دشت کربلا و آشنایی با اسوه فداکاری و ایثار و صبر و استقامت حضرت زینب (س) در تمام مراحل زندگی عنوان کرد.

این آیین به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان، پایگاه بسیج بنت الهدی حوزه حضرت خدیجه(س) و شورای اسلامی محله امیرالمومنین (ع) برگزار می شود.