جشن بزرگ دهه کرامت در سمنان برگزار می شود

  • ۱۷ خرداد ۱۴۰۱
  • ۱۲۸ بازدید

به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت؛

جشن بزرگ دهه کرامت در سمنان برگزار می شود

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از برگزاری جشن بزرگ دهه کرامت در سمنان خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، امیر نجم با اعلام خبر فوق اظهار داشت: جشن بزرگ دهه کرامت به مناسبت گرامیداشت میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در سمنان برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه این آیین با حضورخدام حرم مطهر رضوی برگزار می شود، تصریح کرد: تبلیغ سبک و سیره حضرت امام رضا(ع) و اشاعه محبت اهل بیت(ع) از جمله گفتمان های اصلی این کاروان بوده وترویح فرهنگ زیارت از راه دور مهمترین هدف خدام حرم مطهر علی ابن موسی الرضا(ع)است.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با بیان اینکه این جشن دوشنبه شانزدهم خرداد ماه ساعت ۲۱:۰۰ در پارکینگ آستان مقدس امامزادگان علویان با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری اجرا می شود، بیان کرد : حضور خادمین آستان قدس رضوی و حضور هنرمندان برجسته کشوری و اجرای مجری توانمند کشوری روزبه رحیمی با حضور بازیگران کودک شبکه دو سیما(یه قل دو قل)ازجمله برنامه های پیش بینی شده در این آئین است.

امیر نجم با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم وجشن ها در اعیاد مختلف، تصریح کرد: این آیین با هدف ایجاد شور ونشاط اجتماعی، ایبرکت معنوی و ترویج فرهنگ و سیره اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در بین اقشار مختلف مردم به خصوص نسل جوان برگزار می شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: این آیین به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان ، زیر سایه خورشید، اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان و پایگاه مقاومت بسیج شهید عباس دانشگر برگزار می شود.