جشنواره مجازی خانوادگی شب یلدا با عنوان “شوچره”

  • ۲۹ آذر ۱۳۹۹
  • ۶۴۲ بازدید

سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان برگزار می کند؛

جشنواره مجازی خانوادگی شب یلدا با عنوان “شوچره”

امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا جشنواره شب یلدا در استان سمنان به صورت مجازی برگزار می شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از برگزاری جشنواره مجازی خانوادگی شب یلدا به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) و سنت دیرینه شب یلدا در سمنان خبر داد.

عباس بابایی در ادامه مطلب فوق اظهار داشت: علاقه مندان جهت شرکت در این جشنواره می توانند فیلم های خود را در دو بخش شامل:
۱) شاهنامه خوانی، حافظ خوانی، یا اجرای سرود و شعر محلی

۲) اجرای بازیهای بومی ، محلی، قدیمی یا بازی با ابتکار و خلاقیت ورزشی همراه با نمادی از شب یلدا تهیه و به آیدی جشنواره ارسال نمایند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه خانواده های علاقه مند جهت شرکت در این جشنواره می‌توانند در قالب تیم‌های ۴ نفره ویدئوی ۱۰۰ ثانیه‌ای خود را تهیه و در تلگرام از طریق آیدی @sazman_farhangi_semnan برای ما ارسال کنند.

بابایی احیای فرهنگ بومی و سنتی منطقه و آشنایی نسل جدید با این فرهنگ، حفظ اصالت و ارج نهادن به نهاد خانواده و ایجاد ایده‌های خلاقانه را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره ذکر کرد.

این مقام مسئول اعلام کرد: علاقه مندان جهت شرکت در این مسابقه و کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره ۰۹۳۳۰۴۱۳۴۵۰ تماس حاصل نمایند.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با بیان اینکه به آثار برتر این جشنواره لوح سپاس و جوایز نفیسی اعطا خواهد شد، افزود: انتظار می‌رود در شرایط فعلی شیوع کرونا هم‌استانی‌ها از دورهمی‌ها وهم‌نشینی‌ها اجتناب کرده و این مراسم را به صورت مجازی برگزار کنند.

بابایی ادامه داد: با توجه به لزوم پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تمامی جشنواره‌ها تا بازگشت به روال و شرایط قبلی به صورت مجازی برگزار می‌شود و برنامه‌ریزی شده تا در ایام پساکرونا شاهد برگزاری هر چه باشکوه‌تر جشنواره‌ها و رویدادها باشیم.

شایان ذکر است: این جشنواره به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان و انجمن بازی های بومی و محلی کارگری شهرستان سمنان برگزار می شود.