جشنواره لبخندی سبز با شروعی سبز

  • ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
  • ۳۵۶ بازدید

به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی برگزار می شود:

جشنواره لبخندی سبز با شروعی سبز

پویش مردمی هر خانه، یک درخت به منظور مشارکت گسترده شهروندان در ایجاد هوای پاک در سمنان و همچنین اهمیت این موضوع در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از برگزاری جشنواره لبخندی سبز با شروعی سبز در سمنان خبر داد.

محمود رضا دارایی در ادامه تصریح کرد: بهره‌مندی از پتانسیل و ظرفیت مردمی در جهت توسعه و نگهداری فضای سبز شهری ضمن ایجاد حس تعلق اجتماعی برای شهروندان، یک ضرورت اساسی در اجرای پویش “هر خانه یک درخت” خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه توسعه فضای سبز به همکاری و همراهی مردم بستگی دارد، یادآور شد: پویش «هر خانه یک درخت» یک طرح مشارکتی بین شهرداری و مردم است که شهرداری با اهداء درخت به شهروندان ،مردم را نسبت به نگهداری آن مسئول می کند.

دارایی عنوان کرد: شهروندان محترم سمنانی می توانند، جهت دریافت نهال از طریق ثبت درخواست با سامانه۱۳۷ یا سامانه خدمات الکترونیکی سمنان من” اقدام نموده و تا چهارشنبه ۱۳ اسفند ماه جهت شرکت در این طرح اعلام و ثبت نمایند.
سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: علاقه مندان به شرکت در مسابقه ” جشنواره لبخندی سبز با شروعی سبز” می توانند تصویر و فیلم های خود را از مراحل کاشت نهال تا شنبه ۱۶ اسفند ماه به آیدی @sazman_farhangi_semnan ارسال کنند.

این مقام مسئول مشارکت شهروندان را سبب ایجاد فضای سبز و دلنشین و همچنین گامی در راستای کاهش آلودگی هوا دانست و بیان کرد: امید است این طرح با مشارکت گسترده مردم روبرو شود و در ایام درخت کاری شاهد کاشت نهال در سطح شهر و ترویج این فرهنگ باشیم.

این جشنواره به همت سازمان سیما،منظر و و فضای سبز شهری و سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان برگزار می شود.