جشنواره شعبانیه همراه با برنامه های شاد و مفرح

  • ۸ فروردین ۱۴۰۰
  • ۸۰۷ بازدید

به مناسبت میلاد منجی عالم بشریت حضرت قائم آل محمد (عج الله تعالی فرجه و الشریف) برگزار می شود؛

جشنواره شعبانیه همراه با برنامه های شاد و مفرح

جشنواره بزرگ شعبانيه ويژه ولادت حضرت صاحب الزمان(عج) در سمنان آغاز شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: جشن‌های ویژه اعیاد شعبانیه همراه با برنامه‌های متنوع فرهنگی به‌مناسبت اعیاد شعبانیه و میلاد منجی عالم بشریت حضرت قائم آل محمد (عج الله تعالی فرجه و الشریف) با هدف ایجاد شور و نشاط شهروندان برگزار می‌شود که در این راستا یکی از جشن‌ها ویژه برنامه جشنواره شعبانیه از جمعه ششم فروردین لغایت دوشنبه نهم فروردین ماه در پارک کوهستان در حال برگزاری است.

محمود رضا دارایی طی اعلام خبر فوق افزود: این جشنواره با توجه به شرایط کرونایی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی برگزار می شود تا شرکت کنندگان با خاطری آسوده در جشن های شعبانیه شرکت کنند.

وی به ظرفیت های هنری هنرمندان شهر سمنان اشاره کرد و افزود: در این جشنواره از تمامی ظرفیت بومی شهر سمنان در بخش های اصلی برنامه های این جشنواره بزرگ نیمه شعبان استفاده می شود.

دارایی با بیان اینکه یکی از مناسبت های مهم در ماه شعبان ولادت امام عصر (عج )،که سراسر جهان اسلام را غرق در نور و شادی می کند، گفت: هدف از برگزاری این آیین‌ها ابراز مودت و محبت نسبت به آموزه‌ها و معارف دینی است که جشنواره بزرگ شعبانیه با رویکرد انتظار، معنویت و افزایش نشاط و پویایی اجتماعی و پیشگیری از ناهنجاری‌ها برگزار می‌شود.