جذب اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال اوراق مشارکت سال ۹۸ توسط شهرداری‌ سمنان

  • ۱۳ مهر ۱۳۹۹
  • ۵۰۳ بازدید

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان عنوان کرد:

جذب اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال اوراق مشارکت سال ۹۸ توسط شهرداری‌ سمنان

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان از جذب اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال اوراق مشارکت سال ۹۸ توسط شهرداری سمنان خبر داد .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان علیرضا شربتدار معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان گفت : در شرایطی که بحران کرونا در حوزه‌های سرمایه‌گذاری سایه افکنده، شهرداری سمنان ابزارهای مالی چون اوراق مشارکت را به دنبال می نماید و با تأمین اعتبار مذکور در حمل و نقل عمومی در جهت ارتقاء کیفیت خدمات رسانی به شهروندان برمی‌دارد .

شربتدار افزود : مطابق بند “د” تبصره (۵) قانون بودجه سنواتی کل کشور” دولت از طریق اوراق مالی اسلامی و با پیش بینی ۸۰ هزار میلیارد ریال اعتبار در سال ۱۳۹۸ اوراق مشارکت برای حمایت از طرح‌های حمل و نقلی شهرداری‌ها اقدام کرد که تعهد و تضمین بازپرداخت ۵۰ درصد اصل و سود اوراق مربوط به دولت است .

وی گفت: در همین راستا انتشار ۳۰۰ میلیارد ریال اوراق مشارکت شهرداری سمنان جهت توسعه ناوگان اتوبوسرانی شهرداری سمنان صورت گرفت .

شربتدار گفت: افتخاری بزرگ است در شهر سمنان که توانستیم در سایه همدلی و کمک قابل توجه بانک مرکزی جمهوری اسلامی، دیوان محاسبات کشور، سازمان برنامه و بودجه، سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، اوراق مشارکت سهمیه بودجه سال ۹۸ کل کشور را به اتمام و انتشار برسانیم .

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان از زحمات و پیگیری های گلرو، نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، فخری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ، شهاب ، مدیرکل دفتر امور شهری استانداری سمنان و مدیران بانک رفاه استان سمنان در به ثمر رسیدن این مهم ، تشکر و قدردانی نمود .

لازم به ذکر است شهرداری‌ها در سال ۹۸ به دلیل شیوع ویروس کرونا نتوانستند در مهلت قانونی انتشارات اعتبار مذکور را جذب نمایند با پیگیری‌ها و مساعدت های صورت گرفته از دیوان محاسبات کشور و بانک مرکزی خوشبختانه مهلت انتشار اوراق مشارکت تا ۹۸ تا پایان شهریور ماه سال جاری تمدید شد و فرصتی داده شده سبب شد تا پس از یک و نیم سال تلاش ویژه شهرداری‌ها اوراق مشارکت برای ۱۱ شهرداری کشور شامل تهران سمنان مشهد اصفهان شیراز تبریز کرج قم کرمانشاه یزد همدان جذب گردد.