جای نخاله‌های ساختمانی در سطل زباله نیست.

  • ۲۸ مرداد ۱۳۹۹
  • ۶۴۹ بازدید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبر داد:

جای نخاله‌های ساختمانی در سطل زباله نیست.

به گزارش مدیریت ارتباطات وامور بین الملل شهرداری سمنان،مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان گفت:جای نخاله‌های ساختمانی در سطل زباله نیست.

حمیدرضا پیوندی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان در تصریح این خبر گفت: جمع آوری و ساماندهی نخاله‌های ساختمانی به شیوه‌های صحیح و بهداشتی یکی از مهمترین اهداف سازمان مدیریت پسماند است که یکی از دغدغه‌های کارشناسان و مسئولان سازمان است، به همین دلیل لازم است در جمع کردن، حمل و دفع اصولی نخاله‌های ساختمانی نظارت لازم به عمل آید که با تدابیر لازم و قانونی از سوی سازمان این وظیفه خطیر بر عهده ستاد ساماندهی پسماندهای ساختمانی و عمرانی و نمایندگان شرکتهای خدماتی در سه ناحیه می‌باشد.

وی افزود: تخلیه نخاله‌های عمرانی در سطل‌های مکانیزه زباله تر علاوه بر اثرات مخربی از جمله صدمه به ماشین حمل زباله و همچنین ایجاد شکستگی و آسیب به مخازن پسماند تر، ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی را در پی دارد.

پیوندی ادامه داد: با اشاره به اینکه برخی شهروندان نخاله‌های ساختمانی را در سطلهای زباله ریخته که این امر موجب ایجاد زحمات مضاعف برای پاکبانان زحمتکش شهرمان می شود خسارت مالی زیادی را درپی دارد که با توجه به رعایت نکات و اصول صحیح مدیریت پسماندهای ساختمانی و خانگی، احترام به حقوق شهروندی و همیاری در مدیریت شهری میتواند این هزینه‌ها صرف در پروژه‌های بزرگ شهری و تهیه ملزومات و تجهیزات پیشرفته و جدید در زمینه مدیریت پسماند شهری جهت خدمات دهی بهینه و مفید به شهروندان شود.

پیوندی اضافه کرد: با توجه به فصل گرما و افزایش ساخت و ساز، بازسازی و‌ نوسازی در سطح شهر به جهت مدیریت صحیح پسماندهای ساختمانی شهروندان میتوانند طی تماس یا مراجعه حضوری به سازمان مدیریت پسماند در خواست دریافت باکس مکانیزه داده و پس ازاتمام عملیات عمرانی طی تماس با سازمان، خاور مخصوص باکس جهت تحویل باکس بهمراه نخاله‌ها به محل مراجعه می کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در خصوص دیگر اقدامات ستاد ساماندهی پسماندهای ساختمانی گفت: درماه گذشته از سوی ستاد افراد متخلف دپوی پسماند‌های ساختمانی ۲۹۹ مورد اخطار دریافت کردند و جمع آوری ۱۴ سرویس دپو پسماند بلاصاحب و نخاله از سطح شهر از دیگر اقدامات این واحد بود که با توجه به صرفه‌جویی در وقت و هزینه و حمل آسان و سریع نخاله‌ها از درب منزل و محل کار در خواست باکس مکانیزه از سوی شهروندان به ۴۸ مورد رسید.

با توجه به آمار اعلام شده از سوی ستاد ساماندهی پسماندهای ساختمانی و عمرانی بیشترین جمع آوری نخاله ها بلاصاحب در ماه های تابستان می باشد که از شهروندان سمنانی تقاضا داریم از ریختن‌نخاله های ساختمانی وعمرانی در سطل های زباله بصورت جد خودداری کرده وبه یاد داشته باشید شهر خوب را شهروند خوب می سازد و حفظ حقوق شهروندی ملزم به رعایت موارد قانونی می باشد که امید است با مشارکت و همدلی و رعایت حقوق شهروندی شاهد شهری پاک و توسعه یافته باشیم .

همشهریان می توانند در صورت مشاهده اینگونه نابهنجاری‌ها در سطح شهر مراتب را از طریق تماس با شماره ۳۳۳۴۷۶۰۰ داخلی ۲۴ سازمان مدیریت پسماند ستاد ساماندهی پسماندهای ساختمانی و عمرانی اعلام فرمایند.

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان، مساجد و هیئت‌های مذهبی، ارگانهای دولتی و غیردولتی جهت مدیریت صحیح پسماندهای ساختمانی خود می توانند جهت دریافت باکس مکانیزه با شماره ۳۳۳۴۶۷۰۰ داخلی ۲۴ تماس حاصل نمایند یا به آدرس میدان استاندارد بلوار سفیر و امید جنب پمپ بنزین پیوندی دو به واحد ستاد ساماندهی پسماندهای ساختمانی و عمرانی مراجعه کنند.