ثبت نام رایگان ۲۱۰۴ شهروند سمنانی در سامانه سیوا

  • ۸ مهر ۱۳۹۹
  • ۱۸۴۱ بازدید

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان مطرح کرد؛

ثبت نام رایگان ۲۱۰۴ شهروند سمنانی در سامانه سیوا

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان از آشنایی و ثبت نام رایگان ۲۱۰۴ شهروند سمنانی در سامانه سیوا طی آموزش چهره به چهره خبر داد.

حمید رضا پیوندی در ادامه آموزش چهره به چهره تفکیک زباله درسطح شهر سمنان ابراز داشت: با پایان پذیرفتن سه مرحله از مراحل آموزش چهره به چهره تفکیک زباله از مبدا، مرحله چهارم با فعالیت ۵ آموزشگر جهت معرفی نرم افزار سیوا از مسکن مهر از مرداد آغاز شد و تا پایان شهریور ماه ۲۱۰۴ شهروند سمنانی در سامانه جامع تحویل پسماند خشک درب منزل و محل کار با نام سیوا (یعنی جداکردن در گویش سمنانی) ثبت نام شدند.

وی در ادامه افزود: میزان شهروندان آموزش دیده که با نرم افزار هوشمند جمع آوری پسماند خشک از درب منازل و محل کار با نام “نرم افزار سیوا” در مرداد ماه به ” ۴۱۱ ” نفر و در شهریور ماه به “۱۶۹۳” رسیده و توانسته پیشرفت ۴۰ درصدی مشارکت مردمی را به خود اختصاص دهد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با اشاره به شهروندان آموزش دیده در سطح شهر اعلام داشت: روزانه به طور میانگین بیش از ۵ الی ۱۰ مورد از درخواستهای شهروندی ثبت می شوند و خودرو جهت جمع آوری زباله خشک به درب منازل شهروندان مراجعه می کنند و یازده غرفه بازیافت در سطح شهر صبح ها از ساعت ۸ الی ۱۲:۳۰ و عصرها ۱۶ الی ۱۹:۳۰ آماده دریافت پسماند خشک از شهروندان قانونمدار و دوستدار محیط زیست می باشند.

پیوندی گفت : در آموزش مهرماه مسکن مهر از مسیرهایی که شهروندان تحت آموزش قرار گرفتند: صنعتی ساز مدیران، شهرک مدیران، خودسازان، شهرک اتحاد، شهرک الهیه، میدان استاندارد، خیابان رسانه، خیابان رسالت، شهرک فرهنگیان، خیابان هلال احمر، بلوار بسیج، خیابان حکمت، میدان مطهری، باغ فامیلی، میدان مادر، مسیرهای بیمارستان شفا، ۲۰ متری وحدت، شهرک اندیشه، مسکن بلوار کارگر و مسیرهای اطراف با فعالیت یک اکیپ ۵ نفره از آموزشگران‌ در دستور کار می باشد.

این مقام مسئول در پایان ضمن یاد آور شدن نقش مردمی در تحکیم آموزش طی درخواست همکاری بیشتر از سوی شهروندان با کارشناس این سازمان خاطرنشان کرد: همشهریان سمنانی می توانند پس از تفکیک زباله از مبداء در منزل یا محل کار طی ورود به سایت www.siva.semnan.ir یا در سامانه شهرداری سمنان در قسمت میز خدمات با ورود به سامانه سیوا یک مرحله ثبت نام کرده و در ثبت مجدد با نام کاربری و رمز عبور خود درخواست جمع آوری و تحویل پسماند خشک خود را ثبت نمایند تا سفیران‌ پاکیزگی جهت دریافت مراجعه کنند.

شهرداری سمنان با هدف حمایت از محیط زیست و بهبود چرخه مدیریت پسماند، خدمات خود را در بستر فناوری و تکنولوژی نیز ارائه می نماید. به همین منظور با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و سازمان مدیریت پسماند نسبت به تهیه نرم افزار در قالب وب و اپلیکیشن تلفن همراه با نام سیوا جهت مدیریت پسماند خشک با هدف ارتقاء فرهنگ جداسازی پسماند خشک و تر اقدام نموده است.

بازیافت، گردشی است به سوی بهره‌وری زیبایی