تکریم شهروندان با افتتاح شهرداری ناحیه دو

  • ۲۵ دی ۱۳۹۸
  • ۹۸۷ بازدید

مدیر منطقه یک شهرداری سمنان خبر داد؛

تکریم شهروندان با افتتاح شهرداری ناحیه دو

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، الیاس افضلی در بازدید از شهرداری ناحیه ۲ عنوان کرد: رویکرد ایجاد نواحی در سطح منطقه ، توجه بیشتر به مشکلات شهروندان و حل معضلات آن ها در مجموعه شهرداری است .

شهردار منطقه یک سمنان با بیان اینکه شورای اسلامی شهر رویکردی جدی در راستای راه اندازی نواحی شهرداری دارد افزود: نظارت بر بخشی از شهر از نظر نظافت، فضای سبز، کسب درآمد و نظارت بر ساخت و سازها از جمله وظایف نواحی شهرداری است.

وی با اشاره به اهداف راه اندازی شهرداری های نواحی در سطح شهر سمنان گفت : آگاهی و اطلاع از نارسایی‌های هر محله در کم‌ترین زمان ممکن، امکان نظارت بر ساخت و سازها و جلوگیری از تخلفات ساختمانی، دسترسی آسان ارباب رجوع و تعامل دو سویه بین شهروندان و شهرداری، استفاده‌ی بهینه از نیروهای شهرداری در خدمت‌رسانی به ساکنین محله‌ها، استفاده هر چه بیش‌تر از توان علمی، پژوهشی و مشورتی ساکنین منطقه، استفاده از درآمدهای هر منطقه جهت پروژه‌های عمرانی برای همان مناطق، عمده اهداف راه اندازی شهرداری ناحیه است .

افضلی ادامه داد : شهرداری ناحیه وظیفه رصد و شناسایی نواحی تحت پوشش خود را دارد و در صورتی که مشکلات ناحیه کلی باشد به منطقه اعلام می‌کند در غیر این صورت مشکل توسط شهرداری ناحیه حل می شود. نهایت توقعی که از شهرداری نواحی است رسیدگی به درخواست های مردم با سرعت عمل بیشتر با کیفیت بالاتر است.

افضلی خاطر نشان کرد: راه‌اندازی ناحیه دو شهرداری منطقه یک در محله کوشمغان نویدبخش این خواهد بود که ساکنین محلات مستقر در این ناحیه با سهولت مشکلات خود را با شهرداری انتقال داده و شهرداری ناحیه نیز با تمرکز و برنامه‌ریزی دقیق در کم‌ترین زمان ممکن نسبت به مرتفع نمودن مشکلات مردم اقدام نماید‌.

شایان ذکر است در برنامه فعالیتی هریک از مناطق شهرداری سمنان ، سه ناحیه پیش بینی شده است که در سطح منطقه یک ، شهرداری ناحیه یک در هفته دولت افتتاح شده بود .