تولید بیش از ۳۰ هزار گلدان از انواع گونه های گیاهی

  • ۲۰ آبان ۱۳۹۹
  • ۴۹۵ بازدید

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان خبر داد:

تولید بیش از ۳۰ هزار گلدان از انواع گونه های گیاهی

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سید محمد قاسمی رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان گفت؛ با توجه به اهداف سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان، مبنی بر خودکفایی و افزایش تولید انواع گونه های گیاهی، هم اکنون عملیات قلمه‌گیری گونه‌های گیاهی توسط اکیپ واحد تولیدات در مرکز تکثیر و تولیدات گیاهی در گلخانه این سازمان در حال انجام میباشد که بیش از ۳۰ هزار گلدان از انواع گونه های گیاهی تولید شده است.

وی در ادامه گفت؛ گونه های تولیدی شامل انواع گل فصلی مانند؛ شب بو، مارگریت، شاه اشرفی، همیشه بهار، گازانیا و .. انواع درخت ودرختچه مانند؛ زرشک، ژونی، یاس زرد، انارگل، توت ، زیتون تلخ، زبان گنجشک، کلوتاریا، سنجد و … در گلخانه های این سازمان تولید شده است.

قاسمی خاطر نشان کرد؛ اکیپ واحد تولیدات این سازمان با مطالعه در خصوص گونه‌های جدید مقاوم به کم‌آبی و گونه‌های درختچه‌ای مقاوم به خشکی و شوری در گلخانه‌های این سازمان در حال بررسی و تولید می باشند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان افزود؛ فضای سبز یکی از مهم‌ترین نمودهای عملکرد شهری به شمار می‌رود که علاوه بر زیبایی بخشیدن به منظر شهری در تقویت روحیه و شادابی شهروندان نیز تأثیرگذار است، البته شهروندان نقش به سزایی در نگهداری از فضاهای سبز شهری دارند.

قاسمی در پایان گفت ؛ تولید و تکثیر انواع گونه های گیاهی در گلخانه های این سازمان با هدف خودکفایی در تولید و کاهش هزینه‌ها انجام می‌شود.