تولید انواع گونه های گیاهی جدید توسط واحد تولیدات در سال ۹۹

  • ۱۰ دی ۱۳۹۹
  • ۲۳۴ بازدید

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان خبر داد:

تولید انواع گونه های گیاهی جدید توسط واحد تولیدات در سال ۹۹

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سید محمد قاسمی رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان گفت؛ با توجه به اهداف سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان، مبنی بر خودکفایی و افزایش تولید گونه های جدید در گلخانه های تحت پوشش این سازمان تعداد ۳۳ هراز گلدان از انواع گونه های گیاهی مانند؛ تاج الملوک، میخک، یوکا، نسترن وحشی، یاس زرد، آبشار طلایی، لاوان، شاهپسند و … تولید شده است.

قاسمی خاطر نشان کرد؛ اکیپ واحد تولیدات این سازمان با مطالعه در خصوص گونه‌های جدید مقاوم به کم‌آبی و گونه‌های درختچه‌ای مقاوم به خشکی و شوری در گلخانه‌های این سازمان در حال بررسی و تولید می باشند.

وی در ادامه گفت؛ عملکردی و زیبایی‌شناسی درختان، شکل تاج، نحوه رشد ریشه، هزینه‌های مربوط به حفظ و نگهداری، سازگاری با آب و هوا، مقاومت در برابر آفات و بیماری‌ها و تنش‌های محیطی، مقاومت به شوری آب و خاک، ph بالا، سطح ایستایی بالا از جمله معیارهای انتخاب درختان برای فضای سبز شهر سمنان است.

این مقام مسئول افزود؛ فضای سبز یکی از مهم‌ترین نمودهای عملکرد شهری به شمار می‌رود که علاوه بر زیبایی بخشیدن به منظر شهری در تقویت روحیه و شادابی شهروندان نیز تأثیرگذار است، البته شهروندان نقش به سزایی در نگهداری از فضاهای سبز شهری دارند.

قاسمی در پایان گفت ؛ تولید و تکثیر انواع گونه های گیاهی در گلخانه های این سازمان باهدف خودکفایی در تولید و کاهش هزینه‌ها انجام می‌شود.