تولید انواع گونه‌های گیاهی در نیمه اول سال جاری

  • ۱۷ شهریور ۱۳۹۹
  • ۳۷۵ بازدید

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان خبر داد ؛

تولید انواع گونه‌های گیاهی در نیمه اول سال جاری

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سید محمد قاسمی رئیس‌ سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری سمنان گفت؛ در شش ماه اول سال جاری بیش از ۱۰۵ هزار گلدان از انواع گونه‌های گیاهی مانند؛ زیتون تلخ، زبان گنجشک، انواع رز، انواع گلهای رونده، گل داوودی، بومادران و … با هدف خود کفایی سازمان در تامین انواع گونه‌های گیاهی مورد نیاز در گلخانه‌های این سازمان تولید شده است.

وی در ادامه افزود؛ این سازمان عملیات تولید و تکثیر انواع گونه های گیاهی شامل؛ انواع درخت و درختچه های زینتی، گل های فصلی و دائمی در گلخانه‌های تحت پوشش این سازمان در حال انجام می باشد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان خاطر نشان کرد؛ مطالعه در خصوص گونه های جدید پوششی مقاوم به کم آبی و گونه‌های درختچه‌ای مقاوم به خشکی و شوری در گلخانه های این سازمان در حال بررسی و تولید می باشد.

قاسمی در پایان گفت؛ با توجه به اهداف سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان، مبنی بر خود کفایی و افزایش تولیدات گیاهی، هم اکنون عملیات قلمه گیری گونه‌های گیاهی توسط اکیپ اجرایی در مرکز تکثیر و تولیدات گیاهی در گلخانه این سازمان در دست اقدام می باشد.