توسعه گردشگری شهری سمنان و شهرهای ژاپن

  • ۴ مرداد ۱۴۰۱
  • ۱۰۹ بازدید

رئیس شورای اسلامی شهرستان سمنان گفت:

توسعه گردشگری شهری سمنان و شهرهای ژاپن

رئیس شورای اسلامی شهرستان سمنان در نشست مشترک با سفیر ژاپن در ایران خواستار معرفی سمنان با استفاده از صنعت پویانمایی ژاپن شد .

به گزارش مدیریت ارتباطات وامور بین الملل شهرداری سمنان ، حسین موسوی ، رئيس شورای اسلامی شهرستان سمنان در نشست مشترک با کازوتوشی آیکاوا ، سفیر ژاپن در ایران گفت : سمنان شهری در باغ است و وجود باغ راه ها و خانه باغ ها در کنار دیگر جاذبه ها ، یکی از جاذبه های گردشگری شهری این شهر است .

موسوی با اشاره به جاذبه های شهری بویژه میراث ۶۳ هزار ساله موجود در جنوب شهر گفت : سمنان از قدمت زیادی برخوردار بوده و پتانسیلهای زیادی برای توسعه گردشگری دارد که باید بیشتر به آنها پرداخته شود .

وی راه اندازی مرکز بین المللی همکاری شهرهای آسیایی و راه ابریشم از سوی مدیریت شهری سمنان را در راستای توسعه همکاری ها در زمینه های مختلف فرهنگی ، علمی ، آموزشی ، سلامت ، اقتصاد و گردشگری و برگزاری کنفرانس های علمی خواند .

رئیس شورای اسلامی شهرستان سمنان در پایان با اشاره به ظرفیت بالای گردشگری شهرهای ژاپن ، ضمن ارایه درخواست انعقاد تفاهم نامه همکاری بین سمنان و یکی از شهرهای ژاپن در راستای اقدامات مشترک و بویژه گردشگری ، خواستار معرفی سمنان با استفاده از صنعت پویانمایی ژاپن شد .