توسعه فرهنگ گردشگری شهری سمنان با بازی “چل چلا “

  • ۲ مرداد ۱۴۰۱
  • ۱۱۶ بازدید

مدیر امور گردشگری شهرداری سمنان خبر داد:

توسعه فرهنگ گردشگری شهری سمنان با بازی “چل چلا ”

مدیر امور گردشگری شهرداری سمنان از طراحی بازی گروهی “چل چلا” خبر داد و افزود : طراحی و برگزاری برنامه های گردشگری شهری با مخاطب عمومی مردم در دستور کار قرار دارد .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،محمود رضا دارایی مدیر امور گردشگری شهرداری سمنان در گفتگو با ایمنا با اشاره به برنامه های اجرا شده این مدیریت در سه ماهه اول سال گفت : گردشگری شهری در شهر سمنان با توجه به ظرفیتهای گردشگری که عمدتا مغفول مانده است ، می تواند به شیوه‌ای مؤثر باعث پایداری هرچه بیشتر شهر شده و بیشترین تأثیر را بر توسعة پایدار اقتصادی داشته باشد.

دارایی افزود : فضاهاي شهري دربردارنده مراکز مهم اقتصادي، علمي، تفريحي و پزشکي در کنار جاذبه هاي فرهنگي، تاريخي و طبيعي هستند که مي توان گفت شهر مهمترين کانون جذب گردشگر است که شهر سمنان هم از چنین قابلیتهایی برخوردار است .

وی ضمن اشاره به معرفی ۸۰ جاذبه شهری سمنان در قالب نقشه ،گفت : طراحی و ساخت ماکت حجمی (چاپ سه بعدی) از محدوده و حریم شهر سمنان با رویکرد معرفی جاذبه های گردشگری شهری ، اجرای برنامه های سمنان گردی با اتوبوس گردشگری در نوروز ۱۴۰۱ ، طراحی و برگزاری برنامه های گردشگری شهری با مخاطب عمومی مردم با تاکید بر مسیرهای پیاده روی در محدوده باغ محله های هویت مند شهر تاریخی ، ادامه مرمت خانه موزه آب و ادامه مطالعات پایه در خصوص مستند سازی منظر فرهنگی سمنان بر اساس نظام تقسیم سنتی آب از مهمترین برنامه های این مدیریت در حوزه گردشگری شهری است .

مدیر امور گردشگری شهرداری سمنان طراحی بازی ” چل چلا” با مخاطب نوجوان و جوان را در راستای توسعه فرهنگ گردشگری شهری سمنان توصیف و خاطرنشان کرد: از ویژگیهای این بازی اجرا بصورت گروهی و خانوادگی بوده که سبب افزایش شناخت پتانسیل ها و جاذبه های گردشگری شهر سمنان می شود .