توسعه شبکه آب خام فضای سبز شهری سمنان

  • ۱۲ شهریور ۱۴۰۱
  • ۲۰۳ بازدید

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان خبر داد:

توسعه شبکه آب خام فضای سبز شهری سمنان

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان از بهره برداری ۲۰ کیلومتر شبکه آب خام فضای سبز شهری با اعتبار ۲.۷۰۰میلیون ریال در هفته دولت خبر داد .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، سید محمد قاسمی در گفتگو با خبرنگار ایمنا ،ضمن گرامیداشت هفته دولت اظهار داشت:هفته دولت با یاد و نام شهیدان رجایی و باهنر مزین شده که حقیقتا الگوهایی کم نظیر در عرصه مدیریت در نظام جمهوری اسلامی محسوب می شوند.

قاسمی با بیان اینکه ۹ پروژه مرتبط با فضای سبز در هفته دولت به بهره برداری رسید، تصریح کرد: این سازمان در راستای توسعه فضای سبز شهری ، ایجاد فضای سبز بوستان حاشیه ای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، بوستان بلد ، میدان وصال ،بلوار آیت الله نصیری ، بلوار قاضی طباطبایی، بلوار سردار شهید مهدوی نژاد ، میدان شهدای جهادیه و اتمام عملیات کاشت در بوستان های مهر، آبشار و میدان شهید بهشتی را به انجام رسانید که با این اقدامات سرانه فضای سبز شهری به ۱۹ مترمربع رسید .

وی به توسعه شبکه آب خام فضای سبز شهری اشاره کرد و افزود : ۲۰ کیلومتر شبکه آب خام فضای سبز شهری با اعتبار ۷۰۰/۲ میلیون ریال در هفته دولت مورد بهره برداری قرار گرفت . این روش که اصولی ترین شیوه آبیاری فضای سبز است علاوه بر به حداقل رساندن مصرف شربی که برای شهروندان تصفیه می شود ، کیفیت رسیدگی به فضای سبز شهری و حفظ و نگهداری آن ارتقاء پیدا می کند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سمنان در پایان توسعه متوازن شهر را در ایجاد زیرساخت‌های شهری حائز اهمیت دانست و افزود: ضروری است تمام مناطق شهر علاوه بر پارک‌های محله‌ای، از بوستان‌های بزرگ نیز برخوردار باشند تا شهروندان دسترسی آسان‌تری به این امکانات داشته باشند.