تنظیم و تدوین سند مهارت افزایی و توانمند سازی پرسنل شهرداری سمنان

  • ۲۵ تیر ۱۴۰۱
  • ۱۸۶ بازدید

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان مطرح کرد:

تنظیم و تدوین سند مهارت افزایی و توانمند سازی پرسنل شهرداری سمنان

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان از تنظیم سند مهارت افزایی و توانمند سازی پرسنل شهرداری سمنان خبر داد .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،قاسم ملکدار معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان در گفتگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به اینکه حیات هر سازمان، به دانش و مهارت نیروی انسانی آن بستگی دارد گفت : کارکنان توانمند با کارایی و اثربخشی بالایی که می توانند کسب کنند هم به سازمان و هم به خودشان نفع می‌رسانند.

ملکدار ادامه داد : هر چه این نیروها روزآمدتر و بهینه باشد، قابلیت سازگاری سازمان با محیط متغیر بیش‌تر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری ها حدود با بیش از ۳۰۰ نوع خدمت به شهروندان ارائه می دهند اظهار داشت : تنوع خدمات قابل ارائه به شهروندان ، ایجاب می کند که بهره وری سرمایه های انسانی وکارکنان افزایش یابد که این مهم از طریق توانمند سازی با شیوه های مهارت افزایی و منتورینگ محقق می شود .

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری سمنان تنظیم سند جامع مهارت افزایی و توانمند سازی پرسنل شهرداری سمنان را در این راستا خواند و اظهار داشت : در این سند که با ۲۹ عنوان شغلی و با رویکرد آموزش تنظیم شده طوری برنامه ریزی گردیده تا نیروی انسانی با آموزش و مهارت افزایی ۲ تا ۵ سال ، یک کارشناس حرفه ای در حوزه کاری خود شده و بعد از سال پنجم وارد حوزه های آموزش تخصصی می شود .

وی خاطر نشان کرد : در سازمان یاد گیرنده و توانمند، کارکنان با احساس هیجان، مالکیت و افتخار بهترین ابداعات و ابتکارات را از خود نشان می‌دهند. علاوه بر این، با احساس مسئولیت کار می‌کنند و منافع سازمان را بر منافع خود ترجیح می‌دهند که یقینا رضایت شهروندان را نیز در پی خواهد داشت .