تلاش شبانه روزی واحد نقلیه سازمان در مدیریت پسماند شهری

  • ۲ مرداد ۱۴۰۰
  • ۲۸۲ بازدید

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبرداد:

تلاش شبانه روزی واحد نقلیه سازمان در مدیریت پسماند شهری

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، با توجه به فرارسیدن فصل گرما و به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ بهداشت محیط چون سالهای گذشته اقدامات شبانه روزی واحد نقلیه سازمان در مدیریت پسماند شهری ادامه دارد.

مجتبی اعوانی سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان در تصریح این خبر گفت:تلاش شبانه روزی پیشرو، سرویس موتورماشین آلات ،تعمیر ومجهزسازی خودروهای پرس زباله به مخازن شیرابه و تعمیر وبازسازی خودروها ، بهسازی مخازن پسماند تر وخشک،تعمیر خودروهای سطل شور و ۲دستگاه جاروشهری توسط عوامل واحدنقلیه سازمان و کارگاه جوشکاری بصورت مستمر انجام می شود و تامین سوخت ،شستشوی و ضدعفونی منظم خودروهای جمع آوری زباله نیز از دیگر خدمات ارائه شده این واحد است.

وی در ادامه افزود:۵نیروی تخصصی تعمیرکار خودروهای سبک وسنگین ،۲۵ راننده پایه یک ،یک نیرو درکارواش و یک نیرو در کارگاه جوشکاری از نیروهای خدوم موتوری وواحد نقلیه و کارگاه جوشکاری سازمان مدیریت پسماند هستند که در ایستگاه موقت در ۷کیلومتری جاده نظامی قبل از پل هوایی روستای علاء پس از کادر درمان و پاکبانان در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا طی فعالیت مستمر وروزانه فعال می باشند.

اعوانی درخصوص اهمییت تعمیرات وساماندهی تجهیزات و ماشین آلات به صورت روزانه عنوان کرد:با توجه به اینکه روزانه میانگین ۱۰۰تن زباله شهری توسط خودروهای پرس جمع آوری و به ایستگاه موقت منتقل وتوسط دودستگاه سمی تلیر به مرکز دفن منتقل میشوند و نیسان های سطل شور همه شب درسه ناحیه میانگین ۶۵ سطل زباله تر را شستشو وضدعفونی می کنند.

وی ادامه داد:اصلی ترین حوزه خدمات ارائه شده در بخش تعمیرات مشمول حفظ ونگهداشت کامیون ها و ماشین آلات حوزه جمع آوری وانتقال پسماند شهری بوده است و آماده به کاربودن و سرویس به موقع آن ها عامل تسهیل کننده خدمات منظم است که در سه ماه اخیر درواحدنقلیه سازمان این اقدامات بصورت پیوسته وشبانه روزی درحال خدمات دهی می باشد.

اعوانی بیان داشت :درواحد نقلیه سازمان درحال حاضر ۱۲ دستگاه پرس مکانیزه جمع آوری زباله ،۴دستگاه سطل شور،۲ دستگاه سمی تلیر،یک‌دستگاه خاور باکس خاک ونخاله ،یک خاور جمع آوری لاستیکهای فرسوده وپسماندحجیم بلاصاحب،یک دستگاه ماشین مسقف یخچال دار مختص زباله های عفونی ، ۲دستگاه جاروشهری و ۲دستگاه لودر فعال می باشند.

این مقام مسئول درپایان ضمن تقدیر وتشکر از زحمات تمامی نیروهای خدوم در پایان خاطر نشان کرد :خدمات به موقع مستلزم پشتیبانی به موقع از تجهیزات است که بصورت شبانه روزی در واحد نقلیه سازمان مدیریت پسماند در حال انجام است و امیدواریم با حمایت مسئولین شهری و شهرداری بتوانیم این خدمات را با کیفیت بهتری و ارتقاء ماشین الات انجام دهیم.