تقویت ایثار اجتماعی در دستور کار قرارگاه فرهنگی ترویجی شهرداری سمنان

  • ۲۸ شهریور ۱۴۰۱
  • ۱۵۹ بازدید

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی شهرداری سمنان خبر داد :

تقویت ایثار اجتماعی در دستور کار قرارگاه فرهنگی ترویجی شهرداری سمنان

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی شهرداری سمنان از برنامه شهرداری سمنان برای تقویت ایثار اجتماعی در بین کارکنان و شهروندان خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، قاسم ملکدار در نخستین نشست کارگروه ایثار و شهادت ذیل قرارگاه فرهنگی ترویجی شهرداری سمنان که با حضور مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استان سمنان برگزار شد، با اشاره به ضرورت ترویج این فرهنگ در بدنه سازمانی و جامعه، اظهار کرد: امروز همه ما باید در جهت احیا و زنده نگه داشتن این فرهنگ در جامعه کوشا باشیم.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه ایثار و شهادت در زیرمجموعه قرارگاه فرهنگی ترویجی شهرداری مرکز، خاطر نشان کرد: “تقویت ایثار اجتماعی” در بدنه سازمانی و در بین شهروندان و سطح شهر، از مهمترین اهداف تشکیل این کارگروه می باشد و خواسته ما از مسئولین و اعضای کارگروه و کمیته ها، برنامه ریزی و اجرای طرح های شاخص در این حوزه است. ضمن اینکه خدمات رسانی به ایثارگران از دیکر اهداف این کارگروه می باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی شهرداری سمنان با اشاره به وحدت و همدلی کارکنان و تلاش شبانه روزی آنها در موضوع تخریب و آزادسازی کاروانسرای شاه عباسی سمنان، تصریح کرد: این عمل مصداق بارز وجود روحیه ایثار اجتماعی در بدنه کارکنان شهرداری است و کارهای مانند این حرکت جهادی باید به عنوان نمونه توسط قرارگاه فرهنگی ترویجی و کارگروه ایثار و شهادت، ترویج پیدا کند تا در آینده بیشتر شاهد وجود چنین مصادیق و حرکاتی باشیم.

ملکدار با تاکید بر نقش موثر روابط عمومی و تبلیغات فرهنگی در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تقویت ایثار اجتماعی، گفت: کار مستند سازی نقش شهرداری در دفاع مقدس و تاریخ شفاهی رزمندگان شهرداری سمنان با استفاده از توان استودیو رسانه شهر شهرداری سمنان در روزهای آینده آغاز خواهد شد. ضمن اینکه رویدادهایی که با محوریت ایثار اجتماعی در شهرداری برگزار می شود، با استفاده از توان رسانه ای شهرداری به صورت مستند ضبط و تدوین می شود و از طریق رسانه های شهری برای عموم پخش خواهد شد.

ملکدار در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، علی الخصوص شهدای جنگ تحمیلی با توجه به پیش روی بودن هفته دفاع مقدس، گفت: برنامه های شهرداری سمنان برای هفته دفاع مقدس با محوریت “ایثار اجتماعی” خواهد بود و طی روزهای آینده پس از جمع بندی نهایی در کمیته های قرارگاه فرهنگی ترویجی شهرداری، اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: تبلیغات محیطی گسترده و موثر، اکران هفت فیلم دفاع مقدس طی هفت شب در هفت بوستان با همکاری سایر دستگاه ها، فضا سازی شهری دفاع مقدس با استفاده از ظرفیت ناوگان اتوبوسرانی سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری و … از جمله برنامه های شهرداری سمنان در هفته دفاع مقدس می باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی شهرداری سمنان در پایان با اشاره به تعیین شاخص های ارزیابی برای کمیته های ذیل کارگروه در سطح سازمان ها و مناطق شهرداری، خاطر نشان کرد: در پایان سال طی مراسمی از کارکنان برتر و فعال در این حوزه تقدیر و تجلیل به عمل خواهد آمد.