تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری سمنان به شورا

  • ۶ بهمن ۱۴۰۰
  • ۸۸ بازدید

شهردار سمنان خبر داد:

تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری سمنان به شورا

لایحه بودجه ۹ هزار و ۹۹۹ میلیارد ریالی سال آینده شهرداری سمنان با ۷۵ درصد افزایش در مقایسه با امسال برای بررسی به شورای اسلامی شهر تقدیم شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، سید علی مرتضی نژاد شهردار سمنان لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری را امروز ۳۰ دیماه ۱۴۰۰ و در تاریخ مقرر ، تقدیم شورا کرد.

مرتضی نژاد سقف بودجه ۱۴۰۱ شهرداری را معادل نهصد و نود و نه میلیارد و نهصد میلیون تومان اعلام کرد و گفت : بودجه سال آینده نسبت به بودجه سال جاری ۷۵ درصد رشد دارد.

وی ادامه داد : با توجه به رشد فزاینده هزینه‌های نگهداشت شهر در توسعه زیرساخت‌ها، تورم غیر متعارف در هزینه‌های عمرانی و دیگر هزینه های جاری ، رشد بودجه روند منطقی را نسبت به سالهای گذشته دارد.

شهردار سمنان تنظیم بودجه شهرداری را بر اساس اسناد بالادستی و سیاست‌های اقتصادی مقاومتی و مطابق با رویکردهای مهم شهر دانست و گفت : توسعه عمرانی شهر و تکمیل پروژه های ناتمام، تقویت رویکرد فرهنگی در امور شهر، توجه به افزایش بهره‌وری و شفافیت، بهبود فرآیندها، توجه به مناطق کم برخوردار و بافت های فرسوده و تاریخی،محله محوری، رونق گردشگری و ایجاد زمینه مشارکت سرمایه‌گذاران در تکمیل زیرساخت‌های شهری ازرویکردهای اصلی تدوین بودجه ۱۴۰۱ بود .