تعمیر و بازسازی سطل‌های زباله تر در ناحیه یک

  • ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
  • ۶۶۲ بازدید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان خبر داد:

تعمیر و بازسازی سطل‌های زباله تر در ناحیه یک

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از طرح تعمیر و بازسازی سطل‌های زباله مکانیزه در سطح شهر سمنان خبر داد.

حمیدرضا پیوندی در تشریح این خبر عنوان کرد: سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان در راستای حفظ بهداشت محیط و جلب رضایت و رفاه بیشتر شهروندان نسبت به تعمیر و بازسازی ۱۸ سطل زباله مکانیزه در ناحیه یک اقدام کرده که در سطح شهر سمنان ۱۷۵۰ سطل زباله مکانیزه ویژه پسماند تر موجود است و این طرح همچنان تا پایان فصل تابستان در سه ناحیه ادامه دارد.

وی در ادامه افزود: تعمیر و تعویض سطل‌ها واقع در مسیرهای بلوار بقیه الله، بلوار نهضت و هلال احمر، شهرک الهیه، خیابان پرستش، شهرک مدیران، خیابان دادگستری و ایثارگران بطور کامل صورت گرفت و سطل‌های قابل تعمیر جهت تعمیر و رنگ آمیزی به واحد نقلیه و کارگاه جوشکاری سازمان پسماند منتقل شدند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند بیان داشت: از دیگر اقدامات این سازمان در آغاز فصل گرما، شستشوی و گندزدایی ویژه ریل و کاور و سطل‌های زباله، جمع آوری خاک و نخاله و دپو پسماند بلاصاحب، ساماندهی، تجهیزسازی و ضدعفونی سرویس‌های بهداشتی و مجهزسازی خودروهای حمل زباله به مخزن شیرابه گیری و شستشوی روزانه خودروهای حمل زباله است.

این مقام مسئول در پایان از شهروندان تقاضا کرد با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و میوه‌های آبدار، در روزهای آتی و فسادپذیری و تخریب سطل زباله مکانیزه به واسطه شیرابه زباله‌ها، تا جایی امکان دارد از ریختن زباله‌های تر بدون رطوبت گیری آن در سطل زباله جلوگیری کنند و با خروج به موقع زباله‌ها در ساعت ۲۰ شب از ماندن زباله در سطل‌ها و ایجاد شیرابه نیز پیشگیری کنند تا باعث تخریب سطل ها نشود چرا که مشارکت شهروندان در اداره امور شهری از پیش نیازهای اساسی برای موفقیت برنامه‌ها و به ثمر رسیدن تلاش‌های مدیریت شهری است.