تعریف پروژه های محرک توسعه بازآفرینی در بافت فرسوده سمنان

  • ۲۸ فروردین ۱۴۰۱
  • ۱۷۳ بازدید

شهردار سمنان خبر داد:

تعریف پروژه های محرک توسعه بازآفرینی در بافت فرسوده سمنان

شهردار سمنان از تعریف پروژه های محرک توسعه بازآفرینی در بافت فرسوده سمنان خبر داد و گفت: عملیات اجرایی پهنه شرقی بزودی آغاز می شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، سید علی مرتضی نژاد شهردار سمنان در گفتگو با خبرنگار ایمنا از اقدامات مجموعه مدیریت شهری سمنان در خصوص احیای بافت‌های فرسوده سخن گفت و اظهار داشت: برای بازگرداندن رونق و توسعه به بافت های فرسوده شهر باید پروژه هایی را تعریف کرد تا چرخه فعالیت زنده و پویا در این مناطق به راه بیفتد.

مرتضی نژاد ادامه داد : به کارگیری رویکرد تعریف پروژه های محرک توسعه در بافت فرسوده سمنان ، می تواند یک گام مهم و عملیاتی برای تحقق بازآفرینی شهری با رویکرد احیاء و نوزایی شهری باشد.

وی به وسعت ۵۷۳ هکتاری مساحت بافت ناکارآمد میانی سمنان اشاره کرد و گفت : طرح ساماندهی پهنه شرقی مسجد امام واقع در ضلع شرقی این مسجد جنب خانه تاریخی خطیبی ها و ساماندهی پهنه جنوبی امام زاده یحیی(ع) از پروژه های مهم محرک توسعه این بافت در کنار احیا و مرمت ۱۸ بنای تاریخی هستند که عملیات اجرایی پهنه شرقی بزودی آغاز می شود.

شهردار سمنان خاطرنشان کرد : تعریف پروژه های محرک توسعه در ابعاد و وجوه مختلف کارکردی اعم از احداث واحدهای مسکونی، تجاری، خدمات شهری، زیرساختها و تجهیزات شهری، می تواند فرایند بازآفرینی در بافت های فرسوده شهر را با شتاب دو چندانی تسریع بخشد.