تعریف زنجیره گردشگری با تعامل شهرداری ها و گروه های ذینفع

  • ۲۰ بهمن ۱۳۹۸
  • ۶۵۶ بازدید

نگاه ویژه شهردار سمنان به توسعه گردشگری منطقه؛

تعریف زنجیره گردشگری با تعامل شهرداری ها و گروه های ذینفع

با تعامل همه جانبه تشکل ها، گروه های ذینفع و شهرداری ها ، پایه های گردشگری شهری منطقه تقویت می شود .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سید محمد ناظم رضوی در نشست هم اندیشی تبیین و شناخت توانمندي ها و محدوديت های توسعه گردشگری شهرهای مجاور (سرخه ، سمنان ، درجزین ، مهدیشهر و شهمیرزاد) اظهار کرد: باید موضوع گردشگری در منطقه سمنان به عنوان یک زنجیره مورد توجه قرار گیرد، باید همه ظرفیت های بخش های مختلف در شهرهای استان و بویژه شهرهای مجاور فعال شود و این امر می تواند به توسعه گردشگری نیز کمک کند.

ناظم رضوی ادامه داد: تقویت پایه های گردشگری شهری منطقه منوط بر تعامل همه جانبه تمام گروه های ذینفع توریسم می باشد و در این بین نقش شهرداری شهرهای مجاور هم بسیار مهم است . چرا که علاوه بر هم افزایی ایجاد شده، زمینه های لازم جهت اعتلای فعالیت ها و اهداف مشترک گردشگری می بایست بنحوی نظامند تبیین شود.

وی اظهار داشت : شهرهای سرخه ، سمنان ، درجزین ، مهدیشهر و شهمیرزاد دارای نقاط مشترک و ظرفیتهای گردشگری خاصی هستند که با هم افزایی می توانند به عنوان یک مقصد گردشگری معرفی شوند.

رضوی به ظرفیت ویژه فرودگاه سمنان در توسعه گردشگری اشاره کرد و گفت: با استفاده از پتانسیلهای کویر، کوه و جاذبه های کوهستان، می توان بسته های گردشگری ارزان قیمت را تهیه نمود تا گردشگران ورودی بتوانند در مدت اقامت از تمامی جاذبه های گردشگری منطقه بهره لازم را داشته باشند.

شهردار سمنان ضمن ارائه پیشنهاد اجرای برنامه های مشترک گردشگری در طول سال با استفاده از ظرفیت شهرداری ها، تشکل ها و گروه های ذینفع گردشگری تصریح کرد: شناسایی و حفظ این ظرفیت ها از یک سو و همکاری شوراها در وضع قوانین گردشگری شهری در جهت استفاده بهینه از امکانات شهر ، شاهد ایجاد توسعه پایدار و گردشگری پایدار در سطح منطقه باشیم.