تدابیر لازم در امحاء پسماندهای عفونی کرونا انجام شده است

  • ۱۳ اسفند ۱۳۹۸
  • ۸۰۷ بازدید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان :

تدابیر لازم در امحاء پسماندهای عفونی کرونا انجام شده است.

پیوندی گفت : اقدامات بهداشتی از جمله سم پاشی و ضد عفونی خودروهای حمل پسماند عفونی به صورت روزانه صورت می گیرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، حمید پیوندی اظهار داشت: سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان اقداماتی را در راستای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا به دلیل اهمیت و حساسیت آن انجام و مورد توجه قرار داده است.

پیوندی با اشاره به شستشو و ضدعفونی نمودن روزانه ۳۵۰ سطل زباله در سطح شهر اظهار داشت : تهیه و خرید آهک به منظور گندزدایی و ضدعفونی سطل های زباله به صورت ویژه صورت گرفته و روزانه در حال انجام است.

وی همچنین به اقدامات صورت گرفته در سازمان نیز اشاره و بیان کرد: محیط اداری سازمان نیز بصورت روزانه ضدعفونی شده و بین کارکنان و پاکبانان اقلام بهداشتی شامل ماسک، دستکش و مایع ضدعفونی توزیع شده است .

این مقام مسئول در زمینه مدیریت پسماندهای عفونی و بیمارستانی گفت: طبق قانون شهرداری وظیفه‌ای در قبال جمع‌آوری پسماند‌های عفونی ندارد. ماده ۷ قانون مدیریت پسماند مسئولیت مدیریت اجرایی پسماند پزشکی و ویژه را بر عهده تولیدکننده قرار داده ولی به جهت پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی، شهرداری سمنان همکاری نزدیکی با بیمارستانها و درمانگاه ها دارد. در حال حاضر در شهر سمنان پسماند های عفونی در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها بعد از اتوکلاو شدن جمع آوری شده و برای دفع تحویل شهرداری می‌شود پسماندهای عفونی بوسیله خودروهای مخصوص به مرکز دفن زباله شهرداری سمنان حمل شده و در کوره زباله سوز سوزانده شده و از این طریق امحاء می شوند .

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری سمنان با بیان اینکه شستشو و ضدعفونی خودروهای حمل پسماند و بویژه خودروهای حمل پسماندهای عفونی بصورت روزانه انجام می پذیرد گفت : میزان فعالیت ناوگان جمع آوری پسماند عفونی جهت تسریع در مدیریت پسماند عفونی بیمارستان های مرتبط با ویروس کرونا افزایش یافته است.