تخفیف ۵۰ درصد عوارض صدور پروانه ساختمانی در بافت فرسوده شهری

  • ۳۰ فروردین ۱۴۰۱
  • ۱۹۴ بازدید

شهردار سمنان خبر داد :

تخفیف ۵۰ درصد عوارض صدور پروانه ساختمانی در بافت فرسوده شهری

شهردار سمنان از تخفیف ۵۰ درصد عوارض صدور پروانه ساختمانی در بافت فرسوده شهری خبر داد .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ،سید علی مرتضی نژاد شهردار سمنان در گفتگو با خبرنگار ایمنا گفت : بافت تاریخی شهر سمنان و بافت ناکارآمد میانی که در گذشته به عنوان بافت فرسوده مرسوم بوده است و همچنین سکونتگاه غیر رسمی هر کدام به نوعی در دل یکدیگر قرار دارند . در سمنان ۵۷۳ هکتار، بافت ناکارآمد میانی وجود دارد که از این ۵۷۳ هکتار، ۳۵۷ هکتار بافت تاریخی است و ۴۲ هکتار آن را بافت های تاریخی ویژه شامل می شود و ۱۲۶ هکتار مساحت بافت ناکارآمد میانی است.

مرتضی نژاد اظهار داشت : مجموعه مدیریت شهری با تعریف پروژه های محرک توسعه مانند پهنه شرقی و پهنه جنوبی امامزاده یحیی (ع) و ارائه بسته های تشویقی به شهروندان و سرمایه گذاری در راستای نوسازی این بافت و افزایش سطح رفاه ساکنان آن گام بر می دارد.

وی با بیان اینکه ۳۰ درصد از جمعیت شهر در بافت فرسوده و تاریخی سکونت دارند گفت : شهرداری در راستای احیاء، بهسازی و نوسازی این بافت ها، تخفیف ۵۰ تا ۶۰ درصدی عوارض شهری برای منازلی که در این بافت قرار دارد، در نظر گرفته است.

شهردار سمنان خاطرنشان کرد : نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده یکی از دغدغه های اصلی مدیریت شهری سمنان است و امیدوارم بر اساس سیاست های تشویقی و پروژه های محرک توسعه ، اقداماتی را پیش ببریم تا به نوسازی بافت های فرسوده منجر شود.