تخریب ملک خطرساز در خیابان شهدا ۳

  • ۱۲ دی ۱۳۹۸
  • ۸۰۳ بازدید

توسط شهرداری منطقه یک سمنان صورت گرفت؛؛

تخریب ملک خطرساز در خیابان شهدا ۳

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مدیر منطقه یک از تخریب و رفع خطر یک ملک در خیابان شهدای ۳ خبر داد.

الیاس افضلی با اعلام خبر فوق اظهار داشت: وجود خانه های مخروبه قدیمی به لحاظ فرهنگی، زیبایی شناختی و امنیت اجتماعی برای شهر ها مشکلاتی را ایجاد می‌کند که این اماکن به دلیل متروکه بودن و امکان ریزش آوار خطراتی را برای شهروندان به همراه دارد که شهرداری سمنان به منظور حفظ سلامت و امنیت شهروندان پس از طی مراحل قانونی و دستور دادستانی محترم اقدام به تخریب ملک های متروکه و مخروبه واقع در سطح شهر خواهد کرد.

مدیر منطقه یک خاطر نشان کرد: بر اساس بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداریها مقرر شده است اماکنی که در مناطق مختلف از سوی صاحبان خود به هر علتی رها شدند و سلامت بهداشتی و روانی شهروندان را مورد تهدید قرار داده است شناسایی و اگر مالکان خانه های فرسوده و خطر ساز نسبت به رفع خطر اقدام نکنند، به جهت برقراری امنیت جانی شهروندان خانه و یا ملک های مذکور پس از طی مراحل قانونی توسط شهرداری محصور و یا تخریب خواهد شد.

افضلی در ادامه اذعان داشت: تدابیر موثر و اقدام لازم برای حفظ شهر، همچنین رفع خطر از بناها و دیوارهای خطرساز واقع در معابر عمومی از وظایف شهرداری هاست که در همین راستا با توجه به نازیبایی بصری و خطر ریزش دیوار مذکور، عملیات ساماندهی آن صورت پذیرفت.

وی در پایان با توجه به قرارگیری این منطقه در محدوده بافت قدیم از همشهریان عزیز درخواست نمود در صورت مشاهده هرگونه مشکل در خانه های قدیمی خالی از سکنه و خطرساز به شهرداری منطقه یک و یا به شماره تلفن ۱۳۷ اطلاع رسانی کنند.