تجلیل از برترین عکاسان و مداحان مسابقه ما حسینی هستیم

  • ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
  • ۹۷۸ بازدید

اختتامیه مسابقه مجازی عکس و فیلم ما حسینی هستیم (هر خانواده یک هیات) با حضور شهردار سمنان، مدیر عامل بانک مسکن استان، مدیر بانوان و خانواده شهرداری سمنان، سرپرست اداره شهر دوستدار کودک، برترین ها و خانواده هایشان در سالن شهید ترحمی شهرداری سمنان برگزار شد .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، شهردار سمنان در این نشست ضمن ابراز خرسندی از استقبال خانواده های استان از برنامه های فرهنگی مذهبی گفت: برگزاری این مسابقه ابتکار خوبی بود که با مشارکت و همراهی خوب خانواده ها هم مواجه شد و گامی هر چند کوچک در راستای اعتلای فرهنگی عاشورا و کربلا و عزاداری سیدالشهدا برداشته شد.

سید محمد ناظم رضوی حفظ سلامت شهروندان و به ویژه کودکان را ضروری دانست و افزود: تلاش کردیم تا خطر ابتلا به ویروس کرونا را کاهش داده و در عین حال هدف فرهنگی مان را که ترویج و توسعه مفاهیم بلند عاشورایی بود بین کودکانمان افزایش دهیم و از آنها خواستیم تا در محیط منزل و در جمع خانواده به عزاداری پرداخته و ارادت قلبی و عشق خود را به ائمه اطهار نشان داده و عکس و فیلم آن را ارسال کنند.

وی با تشکر از مشارکت بانک مسکن در این کار فرهنگی اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا موضوعات فرهنگی در جامعه بسط و گسترش بیشتری یابد.

شهردار سمنان خواستار تلاش همه دستگاه های اجرایی و مردم برای تحقق شعار سمنان شهر دوستدار کودک شد و گفت: باید همه برنامه ریزی ها در راستای تربیت و رشد و بالندگی آینده سازان مملکت باشد.

محسن بابایی مدیر عامل بانک مسکن استان سمنان هم در این مراسم گفت: بانک مسکن یک بانک تخصصی است و خوشحالیم که در کنار شهرداری سمنان در راستای فرهنگ سازی نسل آینده مملکت گام برداریم.

مدیر بانوان و خانواده شهرداری سمنان هم گفت: شرایط ویژه کرونایی و رعایت دستورالعمل های بهداشتی سبب شد شهروندان عزیز شرایط ویژه و تجربه ای خاص را در خصوص عزاداری سیدالشهدا تجربه کنند و حسینیه ها و عزاداری ها به خانه ها منتقل شد و ما هم از خانواده ها خواستیم از این تجربه جدید فیلم و عکس گرفته و برایمان ارسال کنند.

سمیه قاسمی از شرکت بیش از ۳۰۰ نفر از سراسر استان در این مسابقه خبر داد و افزود: هیات داوران از بین آثار رسیده شش عکس و ۵ فیلم را به عنوان منتخب برگزید و در این مراسم از برگزیدگان تجلیل شد.

عکس های روتک باجلان،بشرا لشکری، محمدعرفان رستم زاده، ثنا احسانجو، امیررضا کردی و گودرز گودرزی به عنوان برتر انتخاب شد و در بخش مداحی و عزاداری های خانگی هم محمد طه وفایی نژاد ،امیرعلی جاویدپور، امیرعلی نورانیان، امیرعلی محقق و فاطمه حسنا قاسم پور منتخب شدند.