تجلیل از بانوان فعال در ثبت پرونده‌های میراثی در سمنان

  • ۶ بهمن ۱۴۰۰
  • ۱۸۴ بازدید

مدیر بانوان و خانواده شهرداری سمنان گفت:

تجلیل از بانوان فعال در ثبت پرونده‌های میراثی در سمنان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان Tمدیر بانوان و خانواده شهرداری سمنان گفت :به مناسبت سی ام دی ماه روز ثبت زبان سمنانی در لیست آثار معنوی و ناملموس کشور در آیینی از چهار بانوی فعال در ثبت پرونده های میراثی شهر سمنان تجلیل می شود.

سمیه قاسمی گفت: زنان احیا گران جاوید میراث فرهنگی ناملموس هستند و هنر، آداب و رسوم ،صنایع دستی و تاریخ شفاهی همواره وامدار زنان است .

وی اظهار داشت: جای بسی خوشحالی است که در این برهه از زمان بانوان سمنانی در تمامی عرصه‌های فرهنگ فعال و پیشگام هستند و برای ثبت یادگارهای ماندگار شهر عزیزمان هم گام‌های بلندی برداشته اند.

وی خاطرنشان کرد :در آیینی که امروز ساعت ۱۸ در سالن مطهری سمنان برگزار می شود از چهار بانوی فعال که برای ثبت این گنجینه های ارزشمند به یاد مانده از نیاکان ما در لیست میراث ناملموس ایران عزیز تلاش‌های زیادی داشتند تجلیل می‌شود.

به گفته وی ملیحه صیاد طوری ،آرزو گلکار، هدی طالبیان و الهام دولتیان چهار بانویی هستند که در زمینه ثبت کاشت ارگانیک نرگس سمنان ،زبان سمنانی، نان سمنانی و گولاچ تلاش‌های قابل تقدیری داشتند.

آیین ثبت ملی زبان سمنانی به همت انجمن حافظان میراث فرهنگی سمنان و با مشارکت مدیریت بانوان و خانواده شهرداری سمنان برگزار می شود.