تبلیغات محیطی کاندیداها فقط در جایگاههای تعبیه شده مقدور است

  • ۲۷ بهمن ۱۳۹۸
  • ۷۷۱ بازدید

معاون شهردار سمنان:

تبلیغات محیطی کاندیداها فقط در جایگاههای تعبیه شده مقدور است.

معاون خدمات شهری گفت: نوشتن هرگونه متن تبلیغات انتخاباتی روی دیوارهای شهر ، پایه های پل ها و تقاطع های غیر همسطح و …مصداق کامل تخریب اموال عمومی است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان جواد نجاریانی اظهار داشت: شهرداری سمنان همچون دوره های مختلف، در کنار دیگر نهادهای شهرستان و دستگاههای مجری امر انتخابات، اقدامات لازم جهت شناسایی فضاهای تبلیغاتی، فراهم سازی امکانات لازم جهت تبلیغات و امحاء و پاکسازی فضاهای بصری شهر بعد از انتخابات را انجام خواهد داد.

نجاریانی با اشاره به اینکه امروزه بینش سیاسی مسئولان و نامزدها افزایش یافته و استفاده از اعلامیه‌های کاغذی و بنرها در سطح شهر محدود شده و کاندیداها عمدتا به اینترنت و فضای مجازی روی آورده‌اند گفت: شهرداری سمنان در راستای فراهم کردن بستر حضور پرشور مردم اقدام به تعبیه ۵۰ جایگاه ویژه تبلیغات انتخاباتی در میادین و معابر شهری به منظور نصب اقلام تبلیغاتی نظیر پوستر، تراکت و.. در مناطق سه گانه شهری کرده است.

وی رعایت زیبایی شهر را در انتخابات مجلس شورای اسلامی بسیار مهم خواند و از کلیه افرادی که در تبلیغات برای انتخابات پیش رو فعالیت می نمایند درخواست نمود از نصب هرگونه داربست ، تبلیغات اتوبوس شهری و هرگونه شعارنویسی و دیوار نویسی جهت معرفی کاندیدای مورد نظر اکیداً خودداری نمایند و گفت: این اقدام سبب تخریب و آسیب رساندن به سیمای بصری شهر شده و پس از انتخابات شهرداری باید از پول بیت‌المال برای پاکسازی این مناطق استفاده کند. اموال عمومی متعلق به همه شهروندان بوده و آسیب به آنها تجاوز به حقوق شهروندان محسوب می شود.

معاون خدمات شهری شهرداری سمنان رعایت اصول تبلیغات محیطی را از سوی کاندیداها و عموم شهروندان در تمامی زمینه ها امری لازم و ضروری خواند و بر تداوم آن تاكید كرد.