تاکید شهردار بر اجرای برنامه های نوروزی شهر دوستدار کودک

  • ۲۰ بهمن ۱۳۹۸
  • ۷۹۲ بازدید

در جلسه برنامه ریزی و انجام هماهنگی‌های لازم ستاد نوروزی شهرداری سمنان مطرح شد :

تاکید شهردار بر اجرای برنامه های نوروزی شهر دوستدار کودک

نخستین جلسه ستاد نوروزی شهرداری سمنان با هدف برنامه‌ریزی در جهت اجرای برنامه های نوروزی و خدمت رسانی هر چه بهتر و بیشتر به مسافرین در ایام نوروز تشکیل شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، در فاصله حدود ۴۵ روز مانده به ایام نوروز و با توجه به حضور خیل عظیم زائران امام هشتم (ع) و مسافران نوروزی در شهر سمنان ، شهرداری اقدامات و برنامه ریزی های لازم برای استقبال از فصل بهار و همچنین انجام پیش بینی های لازم برای استقبال از زائران و مسافران را آغاز کرد.

علی اکبر بنی اسدی سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان با بیان این مطلب گفت : این جلسه با حضور معاونان و مدیران سازمان های شهرداری به منظور برنامه ریزی و اقدامات لازم جهت آماده سازی شهر و فراهم نمودن امکانات خدماتی و رفاهی برای استقبال از مسافران نورزی تشکیل شد.

بنی اسدی افزود: بررسی مشکلات و نقاط ضعف سال های گذشته و تلاش برای برطرف کردن آنها، بررسی ظرفیت های موجود برای بهره گیری در ایام نوروز، آماده سازی کمپ های استقرار مسافران در مواقع اضطراری، برنامه های فرهنگی نوروز و… از جمله مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

وی گفت : بهبود نما و منظر شهری، طرح پاکسازی محلات، رنگ آمیزی جداول ،نرده ها و پل های عابر پیاده،اصلاح و ترمیم روشنایی معابر و نورپردازی ها ، کاشت گلهای فصلی و درختکاری،نصب المان های نورزی، لکه گیری آسفالت ،آذین بندی شهر با پرچم و ریسه، برقراری اتوبوس گردشگری ، توزیع نقشه و نرم افزار راهنمای گردشگری، اجرای جشنواره های استقبال از بهار ، سفره های هفت سین ، تونل نوری ، جشنواره عکس شهریاران ، برپایی نمایشگاه های عکس و سفال ، جشنواره عیدانه کودک و نوجوان ، جشنواره موسیقی نوروزگاهی و اجرای برنامه های شاد و نور افشانی و … گوشه از برنامه های شهرداری سمنان برای نوروز ۹۹ می باشد.

سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان با اشاره به تاکید شهردار در خصوص اجرای برنامه های نوروزی شهر دوستدار کودک گفت : دومین جشنواره نوروزی عیدانه کودک و نوجوان همراه با نمایشگاه تخصصی مادر و کودک نوروز ۹۹ در محل پارک ۱۷ شهریور برگزار می شود .