به مناسبت هفته دولت ۵۰ طرح شهرداری با اعتبار ۱۶۷ میلیارد تومان افتتاح شد

  • ۱۴ شهریور ۱۴۰۱
  • ۱۲۰ بازدید

تقدیر استاندار از طراحی و راه اندازی سامانه های الکترونیکی شهرداری سمنان

به مناسبت هفته دولت ۵۰ طرح شهرداری با اعتبار ۱۶۷ میلیارد تومان افتتاح شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، به مناسبت هفته دولت ۵۰ طرح شهرداری با اعتبار ۱۶۷ میلیارد تومان در مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در استان ، استاندار و معاونان استانداری ، فرماندار ، مدیران دستگاه های اجرایی و مدیران شهری افتتاح شد.

سید محمدرضا هاشمی استاندار سمنان در این آیین ضمن تقدیر از رهنمودها و حمایت های ارزشمند حجت الاسلام و المسلمین‌ مطیعی ، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان بیان کرد: اگر وفاق و صمیمیت بین اعضای شورای اسلامی شهر و کار جهادی کارکنان شهرداری نبود، افتتاح این طرح‌ها رقم نمی‌خورد.

هاشمی ادامه داد : اگر امروز ۵۰ پروژه مختلف با اعتبار ۱۶۷ میلبارد تومان در حوزه شهری در سمنان به بهره برداری می رسد ، مرهون تلاش شبانه روزی و سخت کوشی پرسنل پر تلاش شهرداری سمنان و همراهی مردم شریف این شهرستان است.

وی با تقدیر از طراحی و راه اندازی سامانه های الکترونیکی شهرداری سمنان ، این حرکت شهرداری را در راستای شهر هوشمند خواند و بر استمرار این حرکت تاکید کرد .

هاشمی افزود: طی یک سال گذشته تهیه واکسن، مردمی‌سازی یارانه‌ها، نهصت ملی مسکن، مبادله اقتصادی با همسایه‌ها، کاهش تورم، سیاست‌های خارجی، سفرهای استانی ریاست جمهوری به ۳۱ استان رقم خورد اما مهمترین دستاورد دولت این بود که مقام معظم رهبری فرمودند دولت سیزدهم امید و اعتماد به نظام را زنده کرد.

وی بیان کرد: ۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات و اعتبارات عمرانی در سفر ریاست جمهوری به استان سمنان اختصاص یافت.

وی افزود: ۶۰۰ طرح عمرانی و اقصادی استان سمنان با اعتبار ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان هفته دولت افتتاح شد که اعتبار ۹۲ طرح از سفر ریاست جمهوری تامین شد.
استاندار سمنان گفت: هفت هزار فقره وام قرص الحسنه ۱۵ میلیون تومانی با اقساط ۶۰ ماهه در سفر ریاست جمهوری به مردم پرداخت شد.

هاشمی ابراز داشت: با همراهی دولت، ۲ هزار دستگاه اتوبوس شهرداری‌های کل کشور از یکی از واحدای صنعتی استان سمنان به مبلغ ۷ هزار میلیارد تومان خریداری شد.

وی افزود: ۴۷ واحد تولیدی راکد به چرخه تولید بازگشت و یک هزار و ۳۰۰ نفر به کار بازگشتند.

استاندار سمنان ابراز داشت: ۲۰۰ معتاد متجاهر از سطح شهرها جمع‌آوری شدند که ۴۱ درصد از آنان متعلق به خارج از استان هستند.

هاشمی با بیان اینکه تعداد اصناف شهر سمنان از میانگین کشوری بیشتر است گفت: انتخاب مکان عبور آزادراه حرم تا حرم به گونه‌ای باشد که مسافران را به داخل شهر هدایت کند که از اصناف خرید کنند.

وی افزود: احداث تالار مرکزی سمنان در حال تکمیل شدن است و اعتبار آن تامین می‌شود.
هاشمی بیان کرد: اجرای پل شهرک روزیه کار بجا و درستی است زیرا این نقطه حادثه‌خیز و خطرناک محسوب می شود.

وی افزود: در طرح نهضت ملی مسکن سه هزار و ۵۰۰ واحد در حال ساخت است.
استاندار سمنان گفت: برخی از مردم توان آورده اولیه را ندارند و حل این موضوع در شورای عالی مسکن پیگیری می‌شود.