بهره برداری از دو بوستان برای تکریم زائران امام رضا(ع) در سمنان

  • ۲۰ تیر ۱۴۰۰
  • ۳۵۹ بازدید

شهردار سمنان خبر داد:

بهره برداری از دو بوستان برای تکریم زائران امام رضا(ع) در سمنان

شهردار سمنان از احداث دو بوستان در مسیر رفت و برگشت بزرگراه تهران مشهد خبر داد و گفت: این بوستانها در هفته ولایت سال جاری به بهره برداری می رسند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان،سید محمد ناظم رضوی در با اشاره به پروژه های قابل افتتاح شهرداری سمنان تا پایان تابستان ۱۴۰۰ ، اظهار داشت : بوستان زائر با ۷ هزار مترمربع و بوستان مسافر با ۲۰ هزار مترمربع در حاشیه بزرگراه ترانزینی تهران مشهد و در مسیر رفت و برگشت توسط شهرداری سمنان ایجاد شده که در هفته ولایت مورد بهره برداری قرار می گیرد .

ناظم رضوی خدمت‌رسانی به زائران امام رضا(ع) را افتخاری برای شهرداری سمنان دانست و گفت : با بهره برداری از این دو بوستان ، علاوه بر برخورداری توسعه فضای سبز شهری ، خدمات استراحتگاهی کوتاه به زائران در مسیر رفت و برگشت داده می شود .

وی ضمن تاکید بر توسعه سالانه ۱۷ هکتار فضای سبز شهری در دوره مدیریت شهری پنجم افزود : در این دوره ، ۷۵ هکتار فضای سبز جدید به شهر اضافه شده و سرانه فضای سبز اکولوژیک شهروندی نیز به ۲۰ متر رسیده است .

شایان ذکر است که در سطح شهر سمنان حدود ۴۰۰ هکتار و بیش از ۲۱۵ پارک و بوستان وجود دارد که جهت نگهداری آنها بیش از ۴۰ میلیارد ریال هزینه می گردد.