برگزیدگان «جشنواره ملی عکس شهریاران» در آیینی در سالن کنفرانس شهرداری سمنان معرفی شدند

  • ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • ۳۴۲ بازدید

در سومین روز هفته فرهنگی سمنان”اردیبهشت ۱۴۰۰ روی داد؛

برگزیدگان «جشنواره ملی عکس شهریاران» در آیینی در سالن کنفرانس شهرداری سمنان معرفی شدند.

برگزیدگان «جشنواره ملی عکس شهریاران» شامل بخش‌های تک عکس حرفه‌ای، مجموعه عکس و تجربه، در آیینی در سالن کنفرانس شهرداری سمنان معرفی شدند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت: به انتخاب هیات داوران، اسامی برگزیدگان جشنواره ملی عکس شهریاران اعلام شد

هیات داوران «جشنواره ملی عکس شهریاران» متشکل از افشین بختیار، امیرعلی جوادیان و خسرو به‌آیین بود و در مجموع یکهزار و ۹۹۵ اثر از ۴۰۱ عکاس ۲۵ استان کشور به دبیرخانه جشنواره ملی عکس شهریاران ارسال شد که داوران پس از بررسی آثار ارسال شده تعداد ۷۶ اثر برای نمایشگاه انتخاب کردند.

آثار منتخب شامل ۷۰ اثر در بخش تک عکس حرفه ای( ۵۰ اثر در بخش اصلی و ۲۰ اثر در بخش جنبی) و ۶ مجموعه عکس می باشد. هیئت داوران باتوجه به اینکه موضوع آثار می بایست کودک و توسعه پایدار شهری باشد و تعدادی از آثار ارسالی فاقد هویت شهری و بیشتر روستایی بود تصمیم گرفت این آثار در بخش جنبی و نه رقابتی به نمایش درآید.

در بخش تک عکس حرفه‌ای، محمد رضایی از مازندران رتبه اول، میلاد حدادیان از خراسان رضوی رتبه دوم و احمد صالحی از اصفهان رتبه سوم را کسب کردند.

همچنین حامد ملک پور از تهران، حمیدرضا بازرگانی از زنجان و سیدعلی حسینی‌فر از تهران در بخش تک عکس حرفه‌ای شایسته تقدیر شناخته شدند.

در بخش مجموعه عکس، حامد ملک پور از تهران رتبه اول، محمد آهنگر از خوزستان رتبه دوم و احمد ظهرابی از قم رتبه سوم را کسب کردند.

همچنین هادی دهقان پور از خراسان رضوی، محمد رضایی از مازندران و سیدعابد میرمعصومی عکاس خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان سمنان شایسته تقدیر شناخته شدند.

برگزیدگان بخش تجربه این جشنواره نیز سیدمطهره عطایی قوچانی و سیده ماجده عطایی قوچانی از خراسان رضوی، محمدعلی طاهریان و سیدپارسا سیدعلیان از سمنان و کارو احمدی از کرمانشاه بودند.

نمایشگاه عکس مجازی این جشنواره در تارنما به نشانی اینترنتی https://shahryaran.semnan.ir قابل مشاهده است.

کودک و محیط زیست، کودک و فضای بازی ایمن، کودک و مشارکت در تصمیم گیری شهری، کودک و معماری شهری، کودک و آیین های سنتی ملی و مذهبی، کودک و نشاط افزایی، کودک و کتابخوانی، کودک و هویت شهری، از جمله موضوعات بخش‌های مختلف نخستین جشنواره ملی شهریاران بود.

پیش از این، جشنواره شهریاران سه دوره در سطح شهر سمنان برگزار شد و این دوره برای نخستین بار در سطح ملی با همکاری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور،شهرداری، سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اداره کل کتابخانه های عمومی استان ، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ، مجمع جهانی شهرهای جاده ابریشم شهرداری، و اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان برگزار شد.