برگزاری کارگاه آموزشی ویژه کارکنان عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدماتی شهرداری سمنان

  • ۲۸ شهریور ۱۴۰۱
  • ۱۱۸ بازدید

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان خبر داد:

برگزاری کارگاه آموزشی ویژه کارکنان عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدماتی شهرداری سمنان

به گزارش‌مدیریت‌ارتباطات وامور بين الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان از برگزاری کارگاه آموزشی فوریت های پزشکی ، امدادی و کمک های اولیه با هدف ارتقای دانش علمی و مهارتهای عملی برای کارکنان عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان خبر داد.

رضا رهایی بیان کرد: حوادث ، سوانح و امداد بخش قابل توجهی از مأموریت های عملیاتی سازمان آتش نشانی را در بر می گیرد که از اهمیت ویژه ای برخوردار است که می بایست آتش نشانان همواره برای مواجهه با آن از آمادگی کامل برخوردار باشند .

وی افزود :کارگاه ها و دوره های آموزشی تئوری و عملی نقش بسیار موثری در ارتقای آمادگی و مهارتهای آتش نشانان در مواجهه با حوادث و ارائه خدمات بهتر به حادثه دیده گان دارد .

رهایی در ادامه بیان نمود :در این کارگاه مباحث مختلفی از جمله فرآیند عملیات، ارزیابی صحنه ، ارزیابی اولیه، ثابت سازی و جابه جایی مصدوم، خود مراقبتی در سلامت روان، تغذیه و آمادگی جسمانی به صورت تئوری و کارگاه عملی توسط قرائیان از کارشناسان و مدرسان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان ارائه گردید .

شایان ذکر است برگزاری سایر دوره ها و کارگاه های آموزش تخصصی در راستای برنامه های توانمند سازی نیروی انسانی عملیاتی در دستور کار سازمان قرار دارد .

این کارگاه در مورخ ۲۲ شهریور ماه در سالن جلسات شهید بابایی برگزار شد.