برگزاری همایش غیر حضوری نقش مهدویت در قرآن کریم و نماز در شهرداری سمنان

  • ۲۰ آبان ۱۴۰۰
  • ۲۱۸ بازدید

دبیر ستاد اقامه نماز شهرداری سمنان خبر داد:

برگزاری همایش غیر حضوری نقش مهدویت در قرآن کریم و نماز در شهرداری سمنان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان سلسله همایش غیر حضوری مهدویت در قرآن کریم و نماز در شهرداری سمنان برگزار شد.

علی یزدانیان دبیر ستاد اقامه نماز شهرداری سمنان افزود: اولین همایش از سلسه همایش های مهدویت در قران و نماز در تاریخ ۱۵آبان ماه ۱۴۰۰ به صورت لایو زنده برگزار شد.

وی اظهار داشت :این همایش به منظور آشنایی بیشتر کارکنان و خانواده های آنان صورت پذیرفته است و امیدواریم که کارکنان در همایش های بعدی حضور پررنگ تری داشته باشند.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرداری سمنان ضمن بیان اینکه لایو زنده حدود ۴۵ دقیقه ادامه داشت افزود :حضور خانواده های کارکنان شهرداری برزگ سمنان چشمگیر بود و این نوع جلسات بتواند تاثیری در زندگی افراد جامعه داشته باشد. در ادامه این همایش حجت الاسلام صفا به بیان نقش مهدویت در قرآن کریم و نماز پرداختند.

حجت الاسلام صفا در این همایش افزود: فلسفه خلقت انسان رسیدن به توحید و مقام قرب الهی می باشد. لذا خداوند از باب لطف برای هدایت بشر، دستورهایی را وضع و توسط رسولان خود به مردم ابلاغ فرموده است تا انسان ها با بکارگیری آن فرامین، راه رشد و ترقی به سوی کمال را پیدا کنند. نماز از جمله این فرایض می باشد که طبق آیات و روایات در تمام ادیان الهی جزء صفارشات انبیا بوده است. در این باره امام صادق علیه السلام می فرماید: «احب الاعمال الی الله عزوجل الصلوة و هی آخر وصایا الانبیاء؛ محبوب ترین اعمال نزد خدای متعال نماز است و همین نماز آخرین وصیت پیامبران بوده است». یکی از اصلی ترین کار امامان نیز اقامه و ترویج نماز در جامعه می باشد. به همین دلیل پس از ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف اقامه نماز در رأس امور ایشان است؛ چنان که قرآن کریم می فرماید: «الَّذِینَ إِن مَّکنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَا.

حجت الاسلام صفا در ادامه به نقش مهدویت در قرآن اشاره نمود و افزود: ما منتظران حضرت مهدي (ع) بارها نويد فتح وظفر را درقرآن كريم خوانده ايم وطبق گفته قرآن مهدي روزي ظهور مي كند وچشمان ما منتظران به نور آن بزرگوار منور مي گردد. چنانكه خداوند فرموده است: «‌و زمين به نور پروردگار روشن مي گردد.» (سوره زمرآيه ۶۹ ) و يا درسوره شريفه فجربه صبح صادق و ظهور مهدي موعود اشاره شده است: « قسم به صبحگاه و قسم به ده شب اول ذي الحجه و قسم به حق جفت و قسم به شب تار هنگامي كه به روز روشن مبدل شود.» يا در سوره مباركه قدر هدف از سلام هي حتي مطلع الفجر تا بندگي صبح دولت آل محمد(ص) است. بله از اين آيات اين چنين استفاده مي شود كه موضوع مهدويت و امام مهدي در قرآن به طور غير مستقيم اشاره شده است.