برگزاری مسابقه مجازی «کلام امیر» در سمنان

  • ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • ۲۱۸ بازدید

مدیر بانوان و خانواده شهرداری سمنان خبر داد:

برگزاری مسابقه مجازی «کلام امیر» در سمنان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ،مدیر بانوان و خانواده شهرداری سمنان گفت: به مناسبت نوزدهم ماه مبارک رمضان که به نام روز نهج البلاغه در تقویم رسمی کشور به ثبت رسید برگزاری مسابقه ای از این کلام ارزشمند در دستور کار قرار گرفت.

سمیه قاسمی افزود: نهج البلاغه بعد از قرآن كريم از خزانه هاى كم نظير دين اسلام محسوب می شود و بی تردید تعليم آن به اقشار مختلف جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان در ارتقاء سطح علمى- دينى آنها نقش بسزایی دارد.

وی اظهار داشت: متاسفانه این کتاب گرانبها آن طور که شایسته است در جامعه اسلامی معرفی نشده و سخنان گهربار و حكيمانه آن حضرت ناگشوده مانده است.

قاسمی گفت: در راستای آشنایی شهروندان با این کتاب گرانبها و غربت زدایی از کلام امیر المومنین مدیرت بانوان و خانواده شهرداری سمنان مسابقه مجازی «کلام امیر » را برگزار کرد.

وی بیان داشت: در این مسابقه سه سوال از متن گرانبهای نهج البلاغه تهیه و با منبع ان مطرح شد تا شهروندان با مطالعه منبع ذکر شده به سوالات پاسخ داده و از طریق پیامک و تلگرام به شماره ۰۹۹۰۵۰۹۵۱۴۲ ارسال کنند.همچنین امکان شرکت در این مسابقه از طریق اینستا و از طریق پیج بانوان شهر به آدرس
mehrbanoohayeshahr1400.@
نیز فراهم است.

به گفته وی علاقمندان به شرکت در این مسابقه تا دوم اردیبهشت ماه فرصت دارند در این مسابقه که بدون محدودیت سنی و موقعیت جغرافیایی است شرکت کنند.

وی ابراز امیدواری کرد برگزاری این مسابقه گامی هر چند کوچک در راستای معرفی این کتاب و آشنایی با سه کلام و رهنمود از این گنج گرانبها باشد.
در پایان به قید قرعه به سه شرکت کننده ای که به همه سوالات پاسخ صحیح داده باشند جوایزی اهدا خواهد شد.