برگزاری مسابقه قصه گوهای کوچولو برای کودکان سمنانی

  • ۲۵ اسفند ۱۳۹۸
  • ۵۷۱ بازدید

مشاور شهردار سمنان در امور بانوان خبر داد:

برگزاری مسابقه قصه گوهای کوچولو برای کودکان سمنانی

مسابقه قصه گوهای کوچولو برای کودکان سمنانی در روزهای کرونایی برگزار می شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان مشاور شهردار سمنان در امور بانوان گفت: در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و تشویق و ترغیب شهروندان به ماندن در منازل و غنی کردن اوقات فراغت آنها شهرداری سمنان مسابقاتی را در بستر فضای مجازی برای شهروندان خود تدارک دیده است.

سمیه قاسمی افزود: اولین مسابقه که در راستای ایجاد شادابی و نشاط در بین خانواده ها و ارتقا سطح مطالعه و دانش ، پرورش خلاقیت و افزایش قدرت سخنوری کودکان تدارک دیده شده مسابقه قصه گوهای کوچولو است که مخاطبین آن کودکان ۴ تا ۱۲ سال هستند.

وی اظهار داشت : هر هفته دو فایل پی دی اف کتاب برای گروه های سنی ۴ تا ۸ سال و ۸ تا ۱۲ سال در بستر فضای مجازی بارگزاری شده و کودکان پس از مطالعه کتاب خلاصه آن را برای خانواده های خود به زبان کودکانه بیان کرده و خانواده ها از قصه گویی فرزندانشان فیلم حداکثر سه دقیقه ای با لباس و فضای مناسب تهیه کرده و به آیدی Ghesegohayekocholo @ارسال می کنند.

به گفته وی این تصاویر توسط داوران مورد بازبینی قرار گرفته و برترین ها در دو بخش مردمی و از نگاه داوران انتخاب می شوند و هر هفته چهار برنده انتخاب و معرفی می شوند.

قاسمی خاطر نشان کرد: همه تصاویر ارسالی در کانال تلگرامی به آدرس Ladiesofsemnan @ بارگزاری می شود و شهروندان پس از مشاهده اجراها به اجرای منتخب خود امتیاز می دهند و هر اجرایی که بیشترین امتیاز را دریافت کند برگزیده مردمی خواهد شد.

مشاور شهردار سمنان ابراز امیدواری کرد با همکاری و همراهی مردم و ماندن در خانه و رعایت نکات بهداشتی شاهد غلبه بر این بحران و پشت سرگذاشتن آن با شادی و سلامتی باشیم.

مسابقه قصه گوهای کوچولو با مشارکت امور بانوان شهرداری سمنان و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری سمنان برگزار می شود.