برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی مجازی ریحانه

  • ۱۸ شهریور ۱۳۹۹
  • ۳۷۸ بازدید

مسابقه ریحانه گامی دیگر در راستای تحقق شعار شهر دوستدار کودک و پایتخت کتاب در سمنان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، شهردار سمنان در مراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی مجازی ریحانه که در دفتر شهردار برگزار شد گفت: با توجه به شرایط کنونی که امکان برگزاری برنامه‌ها و مسابقات به صورت فیزیکی وجود ندارد بخش‌های مختلف شهرداری از جمله امور بانوان اقدام به برگزاری مسابقات زیادی در بستر فضای مجازی کردند که این مسابقات نه تنها از سوی خانواده‌های سمنانی بلکه خانواده‌های استان با استقبال خوبی مواجه شده است.

سید محمد ناظم رضوی افزود: حجاب مقوله بسیار مهمی است که باید از سنین پایین به کودکان آموزش داده شود تا به خوبی آن را درک کرده و با آن عجین شوند.

وی اظهار داشت: گسترش فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه سبب آرامش و تحکیم پایه خانواده‌ها خواهد شد و سعادتمندی جامعه را به دنبال دارد و باید برای گسترش این فرهنگ در جامعه تلاش کرد.

شهردار سمنان اجرای این برنامه فرهنگی را گامی در راستای تحقق شعار سمنان شهر دوستدار کودک و تلاش برای احراز برند پایتخت کتاب برای شهر سمنان دانست و با تقدیر از امور بانوان شهرداری سمنان خواستار استمرار این برنامه‌ها برای خانواده‌های استان شد.

مشاور شهردار در امور بانوان هم در این نشست گفت: این مسابقه در ابتدا قرار بود برای دختران ۵ تا ۱۰ ساله شهر سمنان برگزار شود که به دلیل استقبال شهروندان از سراسر استان قرار شد به صورت استانی برگزار شود.

سمیه قاسمی اظهار داشت: برای دسترسی آسان تر شهروندان به منبع سوالات که کتاب زیبای لینالونا بود این کتاب که تصویرگری زیبایی دارد و نویسنده آن یک بانوی فرانسوی است که مسلمان شده به صورت فایل پی دی اف و صوتی تهیه و در دسترس علاقمندان قرار گرفت و در نهایت از بین پاسخ‌های صحیح قرعه کشی انجام شد و ۵ مهردخت از سمنان، دامغان و گرمسار به عنوان برنده معرفی شدند.

در پایان این نشست از برندگان این مسابقه با اهدا لوح تقدیر و هدیه قدردانی شد.