برگزاری سوگواره عکس و فیلم “ما حسینی هستیم”

  • ۵ شهریور ۱۳۹۹
  • ۵۶۵ بازدید

مشاور شهردار سمنان در امور بانوان مطرح کرد:

برگزاری سوگواره عکس و فیلم “ما حسینی هستیم”

مشاور شهردار سمنان در امور بانوان گفت: به مناسبت ماه محرم سوگواره #ما_حسینی_هستیم با شعار «هرخانواده یک هیئت » درفضای مجازی کلید خورد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ، سمیه قاسمی افزود: همه‌گیری ویروس کرونا و خطر انتقال آن در تماس و ارتباط نزدیک و طولانی مدت با دیگر افراد، بسیاری از عزاداران محرم را مجاب کرده است تا به جای حضور فیزیکی در هیات‌ها و حسینیه‌ها، این مراسم عزا را به شیوه ای متفاوت از سال های قبل در خانه برپا کنند و امسال همه خانه ها مرکز نشر فرهنگ عاشوراست..

وی افزود: از این رو امور بانوان شهرداری سمنان سوگواره فیلم و عکسی را با عنوان #ما_حسینی_هستیم را تدارک دیده و برای خانواده های سمنانی به ویژه کودکان برگزار می کند.

به گفته وی این سوگواره با هدف برپایی آیین‌های محرم، عزاداری برای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله ‌الحسین(ع)، اهل‌بیت(ع) و یاران با وفایش و زنده نگه‌داشتن ارزش‌های والای قیام عاشورا در فضای خانه و خانواده برگزار می شود.

قاسمی اظهار داشت: این سوگواره در دو بخش فیلم و عکس برگزار می‌شود که در بخش فیلم شهروندان عزیز می توانند عزاداری ها و مداحی‌های کودکان خود را در قالب یک فیلم ۶۰ ثانیه ای ارسال کنند و در بخش دوم هم یک عکس از حسینیه‌های خانگی و هیئت‌های کودکان تهیه و ارسال کنند.

مشاور شهردار سمنان اظهار داشت: علاقمندان به شرکت در این سوگواره تا ۱۰ شهریور ماه فرصت دارند عکس‌ها و فیلم‌های خود را به آیدی
@mehrbanoohayeshahr
در فضای مجازی ارسال کنند.

وی خاطر نشان کرد در هر بخش دو اثر به عنوان برتر انتخاب شده و هدایایی به برندگان اهدا خواهد شد.

قاسمی ابراز داشت: امسال نیز مراسم مذهبی محرم در محیطی امن و سلامت با همان شکوه و عظمت همیشگی اجرا می‌شود و هر خانه یک هیات است.