برگزاری رویداد در راستای حمایت از کودکان کار در سمنان

  • ۳ خرداد ۱۴۰۱
  • ۱۵۰ بازدید

رییس اداره شهر دوستدار کودک شهرداری سمنان گفت:

برگزاری رویداد در راستای حمایت از کودکان کار در سمنان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان ،رییس اداره شهر دوستدار کودک شهرداری سمنان از برگزاری رویدادهای مختلف در راستای حمایت از کودکان کار خبرداد و گفت : وجود کودکان کار یک مسئله اجتماعی و اقتصادی است و مشکلات اقتصادی موجود در جامعه ی کنونی نیز در گسترش این پدیده نقش زیادی دارد. حمایت از حقوق کودکان و به ویژه کودکان کار وظیفه‌ای انسانی_اجتماعی بوده که بر عهده¬‌ی یکایک افراد، سازمان‌ها و نهادهاست.

محمدیان افزود : با در نظر گرفتن تمام شرایط ، تنها کاری که از ما ساخته است ، حمایت از کودکان کار به روش های مختلف است و شهرداری سمنان هم در راستای شهر دوستدار کودک ، برنامه های حمایتی را برای این قشر از جامعه در دستور کار دارد .

وی با اشاره به برگزاری رویدادهای مختلف در راستای حمایت از کودکان کار افزود : آموزش مهارت های اجتماعی و زندگی به کودکان کار با برگزاری کلاس های آموزشی متعدد و برگزاری برنامه های شادیانه ، گردشگری و تفریحی با مشارکت مرکز کودک و خانواده هانی از مهمترین برنامه های شهرداری سمنان است .

رییس اداره شهر دوستدار کودک شهرداری سمنان خاطرنشان کرد : متاسفانه اغلب اوقات با قضاوت های سطحی و بدبینانه نسبت به کودکان کار، آنها از سوی افراد جامعه مورد بی توجهی، طرد، تحقیر و بدرفتاری قرار می گیرند که خود این هم از عوامل گسترش آسیب های اجتماعی می شود