برگزاری جشنواره مجازی نان، حرکت ، برکت

  • ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
  • ۵۵۸ بازدید

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان خبر داد؛

برگزاری جشنواره مجازی نان، حرکت ، برکت

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان از برگزاری جشنواره مجازی نان، حرکت، برکت به مناسبت گرامیداشت هفته ولایت و کرامت در سمنان خبر داد.

عباس بابایی با بیان اینکه جشنواره مجازی نان، حرکت، برکت در سه بخش بازی‌های بومی محلی، پخت نان محلی، لالایی و قصه‌های محلی برگزار می‌شود، اظهار داشت: علاقه‌مندان از امروز پنج شنبه ۱۶ مرداد فرصت دارند تا شنبه ۲۵ مرداد یک ویدئوی ۱۰۰ ثانیه ای از هر بخش تهیه و در تلگرام به آیدی @sazman_farhangi_semnan برای ما ارسال کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه این جشنواره در راستای تقویت فرهنگ بومی و آداب و رسوم محلی و ترویج و ارزش گذاری قصه‌های بومی برگزار می شود، گفت: لالایی و قصه های محلی، بازی‌های قدیمی در ذهن مادربزرگ و پدربزرگ‌های عزیز ما تجسم خاطراتی شیرین است و دیدن این بازی ها حتی برای من و شما که سهمی در چگونگی اینگونه بازی ها نداشتیم هم خالی از لطف نیست.

بابایی اعلام کرد: علاقه مندان جهت شرکت در این مسابقه و کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره ۰۹۱۲۷۳۱۶۷۰۷ تماس حاصل نمایند.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان با تاکید بر اینکه باز‌یهای بومی محلی نمادی از فرهنگ و اصالت است که در برجسته نمودن سنت و آیینهای هر مرز و بوم نقش بسزایی دارد، گفت: سمنان هم همچون بسیاری از دیگر شهرهای کشور یادگاری‌های زیادی از بازی‌های بومی محلی، لالایی و قصه گویی و پخت نان محلی دارد که در صندوقچه دل پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها یا پدر و مادرها جای گرفته است و می‌تواند پس از سال‌ها قفل فراموشی را از آنها زدود.

عباس بابایی در پایان خاطر نشان کرد: این مسابقه به همت انجمن بازی های بومی محلی کارگران شهرستان سمنان و با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان، خانه کارگر استان سمنان و اداره کار، رفاه اجتماعی شهرستان سمنان برگزار می شود.