برگزاری اولین کارگاه آموزشی ازدواج ویژه کارکنان مجرد شهرداری

  • ۲ آذر ۱۴۰۱
  • ۷۵ بازدید

دبیر قرارگاه ترویجی‌فرهنگی شهرداری سمنان گفت:

برگزاری اولین کارگاه آموزشی ازدواج ویژه کارکنان مجرد شهرداری

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری سمنان ، دبیر قرارگاه ترویجی‌فرهنگی شهرداری سمنان از اولین کارگاه آموزشی ازدواج ویژه کارکنان مجرد شهرداری با حضور دکتر عباس کبیری از اساتید دانشگاهی که در این کارگاه آموزشی به تشریح نقش ازدواج در بهبود کیفیت زندگی پرداخت برگزار شد.

علی یزدانیان در این کارگاه اظهار داشت: بدون تردید ازدواج یکی از باارزش‌ترین و مقدس‌ترین وقایع و فعالیت‌ها در زندگی اکثر بزرگ‌سالان است که نه‌تنها مورد پذیرش و تایید اقوام و ملل مختلف در دنیا است بلکه از جانب تمامی ادیان الهی نیز مورد تاکید واقع شده است.

وی با اشاره به اینکه ازدواج یک مرحله بسیار مهم زندگی محسوب می شود بیان کرد: بر طبق آمار جهانی نرخ ازدواج در طول ۱۵ سال گذشته تقریباً ثابت مانده است و نرخ طلاق متاسفانه روند افزایشی به خود گرفته است.

یزدانیان مهم‌ترین انتخاب جوانان را انتخاب همسر دانست و افزود: انتخاب همسر برای جوان باید دارای شرایط و اصولی باشد که از نظر شخصیت، ایمان و سایر گزینه‌ها مکمل و تکمیل‌کننده او باشد تا رسیدن به کمال واقعی شکل بگیرد. آرامش، مودت و رحمت الهی سه عنصر اصلی است که با ازدواج محقق می‌شود و با ایمان، اخلاق و منش شخصیتی به کمال می‌رسد.

دبیر قرارگاه ترویجی‌فرهنگی شهرداری سمنان عنوان کرد: انتخاب خوب، به موقع، میزان آگاهی و شناخت درباره انتخاب همسر مهم‌ترین عناصری بوده که باید در همسرگزینی به آن توجه شود؛ زیرا ازدواج پاسخی برای مرتفع ساختن نیازهای عاطفی و جنسی طرفین است که اقدام به موقع به ازدواج می‌تواند این مسیر را هموارتر کند.

یزدانیان با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین این کارکردها،کارکرد اجتماعی این نهاد می باشد گفت: برخی از آسیبهایی وجود دارد که در حال حاضر گریبانگیر زندگی خانوادگی افراد است و برای گذراندن این بحران ،لازم به آموزش های پیش و پس از ازدواج می باشد،چرا که آموزش شاه کلید حل بسیاری از بحران ها به خصوص بحران های فرهنگی است.