بررسی پیرامون هم افزایی دو دستگاه در زمینه افزایش مهارت های عمومی و اختصاصی دانش آموزان

  • ۲۸ آذر ۱۴۰۱
  • ۵۰۷ بازدید

طی بازدید از مرکز علوم و ستاره شناسی شهرداری سمنان و مدرسه هوشمند ترافیک صورت گرفت؛

بررسی پیرامون هم افزایی دو دستگاه در زمینه افزایش مهارت های عمومی و اختصاصی دانش آموزان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، در جریان بازدید از مراکز علوم و ستاره شناسی شهرداری سمنان و مدرسه هوشمند ترافیک ، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان ، رئیس آموزش و پرورش شهرستان سمنان و هیئت همراه ، مسئول امور اجتماعی و روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان حضور داشتند و پیرامون مسائل پیش روی این مراکز مورد بحث و بررسی صورت گرفت.

امیر نجم رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان در برنامه بازدید مذکور پیرامون کسب برخی مهارت ها به صورت دیداری و تجربی ، ایجاد زمینه مناسب برای رشد و شکوفایی استعداد های فردی در این مکان های فوق اشاره کرد.

در ادامه این بازدید آقای دانشگر مدیر مرکز علوم و ستاره شناسی شهرداری سمنان توضیحاتی پیرامون فعالیت ها، ابزار رصدی و بخش های مختلف این مرکز شامل آسمان نمای نجوم سیار، زیست جانوری و گیاهی، آسمان نمای نجوم آزمایش های فیزیک و شیمی، هوافضا و رباتیک ، کتابخانه علمی و کارگاه شناساندن علوم از طریق زبان کودکانه به کودکان ارائه نمودند.

رضا شمس خوانی مدیر مدرسه هوشمند ترافیک و مرکز پژوهش رفتار رانندگی ایران در این بازدید به ارائه خدمات این مرکز پرداخت و هدف از راه اندازی این مجموعه را فرهنگ سازی در مباحث، رعایت قوانین آمد و شد، ارتقاء هوش ترابری و جاده،حذف میل به نادیده گرفتن قوانین،رعایت معیارهای محیط زیست و توسعه پایدار و مصرف بهینه سوخت از سنین کودکی عنوان کرد و دراین بازدید از رئیس آموزش و پرورش شهرستان سمنان خواستار حضور دانش آموزان جهت آموزش شهروندی در این مدرسه شد.

شمس خوانی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود خواستار مامور کردن یکی از کارشناسان زبده آموزش ابتدایی در زمینه تدوین محتوای ترافیکی برای بچه های ابتدایی شد.

رضاعلی کُرد رئیس آموزش و پرورش مرکز استان در این نشست با بیان اینکه مهارت افزایی یکی از اولویت های کاری آموزش و پرورش در بحث آموزشی باید قرار گیرد، عنوان کرد: دانش آموزان با مهارت آموزي مي توانند به درك عميق تري از آموخته هاي خود دست يابند و براي ساختن آينده اي بهتر در جامعه آماده شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ان شاءالله بتوانیم با هم افزایی دو دستگاه زمینه های ایجاد، تقویت و افزایش مهارت های عمومی و اختصاصی دانش آموزان را فراهم نماییم.