بررسی راهکارهای بهره برداری از پساب و خروجی از تصفیه خانه با حضور کارشناسان

  • ۱۴ فروردین ۱۴۰۲
  • ۶۸ بازدید

در بازدید مشترک از تصفیه خانه و زراعت چوب سمنان صورت گرفت:

بررسی راهکارهای بهره برداری از پساب و خروجی از تصفیه خانه با حضور کارشناسان

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، در این بازدید که با حضور قاسمی مدیر عامل سازمان فضای سبز و ترحمی کارشناس مرکز تحقیقات و منابع طبیعی همراه بود قاسمی افزود: بحث بهره برداری و استفاده از پساب تصفیه شده از خروجی این مرکز مورد تاکید قرار گرفته که در سنوات گذشته با استفاده از تجربیات کارشناسان و مشاوران از سازمان های مختلف دستورالعمل اجرایی مختلفی صادر و اقدامات مختلفی انجام شد اما در ادامه روند عملیات اجرایی نکته بسیار مهم این است که با سرعت و توان بیشتری جهت آماده سازی بستر اجرا،اقدامات بسیار خوبی صورت خواهد گرفت.

ترحمی کارشناس مرکز تحقیقات و منابع طبیعی نیز عنوان کرد : پساب شهر سمنان در این منطقه با توجه به وسعت اراضی که وجود دارد ظرفیت بسیار بالایی برای استفاده و بهره برداری ایجاد کرده است .

وی بیان کرد: استفاده از این پساب ملزم به بررسی اطلاعات اولیه شامل آنالیز آب خروجی ، خاک و همچنین مواد و عناصر سنگین و مضر حائز اهمیت خواهد بود.

ترحمی گفت: پس از آنالیز های انجام شده می‌توان با ظرفیت سنجی و امکان سنجی بهره برداری از این خاک بهترین گونه های گیاهی، بوته ای و درختچه ای این اقلیم را جهت کشت انتخاب کرد.

کارشناس مرکز تحقیقات و منابع طبیعی در پایان افزود:آنالیز های انجام شده از خاک و آب خروجی بسیار حائز اهمیت بوده چنانچه در صورت استاندارد بودن آنها می‌توان از این منطقه جهت تولید علوفه و خوراک دام استفاده کرد.