بررسی حدود ۴۰ پرونده در جلسه کمیسیون ماده ۵

  • ۱۰ بهمن ۱۳۹۸
  • ۹۱۸ بازدید

معاون شهرسازی و معماری شهرداری سمنان عنوان کرد:

بررسی حدود ۴۰ پرونده در جلسه کمیسیون ماده ۵

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، صبح امروز با حضور فخری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، سیدمحمد ناظم رضوی شهردار، مریم معتمدی معاون شهرسازی و معماری شهرداری و جمعی از مسولان مربوطه جلسه کمیسیون ماده ۵ شهر سمنان برگزار شد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری سمنان در حاشیه این جلسه گفت: در جلسه کمیسیون ماده ۵ امروز حدود ۴۰ پرونده شهر سمنان مورد بررسی و موافقت قرار گرفت.

مریم معتمدی اظهار داشت: در این جلسه تقاضا های مردمی که شامل تغییر کاربری، افزایش تراکم و موارد مازاد بر ضوابط مصوب که در کمیته کار شهر سمنان مطرح شده بود، بررسی و مورد موافقت و تصویب قرار گرفت و این آراء پس از ابلاغ جهت شروع بکار به مناطق ابلاغ تا پس از بررسی های لازم، پروانه مورد توافق آراء صادره، صادر شود.

معتمدی هدف از برگزاری این جلسه را تصمیم گیری در خصوص درخواست‌هایی دانست که مازاد بر ضوابط طرح جامع و طرح تفصیلی هر شهر است که از جمله افزایش تراکم، تعداد طبقات و تغییر کاربری مواردی است که در کمیسیون ماده ۵ بررسی می شود.

گفتنی است کمیسیون ماده ۵ به عبارتی کمیسیون طرح تفصیلی شهر است که با ریاست استاندار و یا معاون عمرانی استاندار به جانشینی استاندار و تمامی مدیران ادارات کل از جمله میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی، مسکن و شهرسازی و.. برگزار می شود.