با سرعت عمل آتش نشانان، آتش سوزی منزل مسکونی در نیمه های شب مهار شد

  • ۲۴ مهر ۱۴۰۰
  • ۳۹۳ بازدید

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان؛

با سرعت عمل آتش نشانان، آتش سوزی منزل مسکونی در نیمه های شب مهار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، رییس سازمان آتش نشانی سمنان اعلام کرد : در ساعت ۳:۵۹ دقیقه بامداد امروز مورخه ۱۴۰۰/۷/۲۲ با تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ ، مبنی بر مشاهده دود غلیظ از ساختمان ۴ طبقه واقع در بلوار ورزش شهرک الغدیر ،ستاد فرماندهی آتش نشانان ایستگاه شماره ۵ را جهت بررسی و اطفاء حریق عازم محل حادثه کرد.

اسمعیل پور درباره رخ داد و عملیات ایمنی این حادثه بیان داشت:آتش نشانان بلافاصله پس از رسیدن به محل، شاهد متصاعد شدن دود غلیظ از یک ساختمان چهار طبقه و‌ همچنین در خواست کمک دو خانم در بالکن یکی از آپارتمانها مواجه شدند.

وی ادامه داد: با توجه به دود زیاد و محبوسی ساکنین در آپارتمان و … سریعا شروع به ارزیابی محل، پیدا کردن کانون حریق و اقدامات اولیه شدند.

رئیس سازمان آتش نشانی سمنان از اعزام ۲ دستگاه خودرو و ۶ نفر آتش نشان از ایستگاه‌های شماره پنج سازمان خبر داد و گفت: آتش نشانان بلافاصله به دو گروه تقسیم شده گروه اول با بهره گیری از دستگاه تنفسی به داخل ساختمان رفته و با پیدا کردن کانون حریق که درب ورودی یکی از آپارتمانها بود اقدام به اطفا حریف و تخلیه دود کردند و گروه دوم نیز افراد محبوس در دود و… که دو خانم میانسال و‌یک‌ نوجوان بودند را به‌جای امن منتقل کردند.

ایشان در پایان ضمن اشاره به اینکه علت اصلی وقوع حادثه نیاز به کارشناسی دارد افزود : احتمال عمدی بودن این حادثه وجود دارد و خوشبختانه در این حادثه به کسی آسیب جدی وارد نشد ولی یکی از مصدومین خانم بعلت استنشاق زیاد دود دچار کمبود اکسیژن شده بود که با حضور بموقع آتش نشانان و انتقال به جای امن تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل جهت درمان‌ قرار گرفت.